Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vezetés és szervezés Msc...

Vezetés és szervezés Msc végzés utáni kilátások?

Figyelt kérdés
Szaisztok! Azokhoz szólnék most, akik elvégezték a fent említett szakot, hogy ezen képesítés birtokában milyen elhelyezkedési lehetőségek nyíltak meg számotokra? Milyen alapdiplomával vágtatok neki és milyen könnyen találtatok a szakmába vágó, jól fizető stb. munkahelyet a vezetés és szervezés szak teljesítésével? Megérte összességeben? Köszi!

2020. okt. 27. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre a kérdésekre a válasz engem is nagyon érdekelne :D szóval jelentkezzetek légyszi vezetés és szervezés Msc-sek :)
2020. okt. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én már a vezszerv elkezdésekor főállásban dolgoztam, mint szoftverfejlesztő, mérnökinformatikus az alapdiplomám

saját és a környezetem példáin keresztül azt látom, hogy ez a szak kiegészítésnek jó csupán egy meglévő “rendes” szakma mellé - annak viszont az egyik legjobb

nekem abszolút megérte, mivel a munkahelyemen azonnal tudtam is kamatoztatni a vezszerven szerzett tudást

kérdező és 1-es: milyen alapszakot végeztetek/végeztek? van jelenleg bármilyen állásotok?

2020. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Köszi a választ előző! Az a problémám, hogy pszichológia alapszakos diplomám lesz most, de mint köztudott, ez kb semmit nem ér, és lehet inkább meg kellene csinálnom a mesterképzést és úgy utána még egy vezetés és szervezést vagy MBA-t. Állásom még nincs, de voltam már gazdasági területen gyakornok, viszont mostanában nagyon nehéz ilyen területen pszichológia alapszakkal gyakornoki munkát találni... Azt sem tudom, hogy vajon pszichológia mesterszakos diplomával mennyire alkalmaznának bárhol menedzserként. Szóval elég sok még bennem a kérdőjel, és ketyeg az óra, ki kellene találni milyen mesterre tovább :D
2020. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt is csinalhatod kedves utolsó, hogy megnézed a felvin a felvételi kovetelmenyeket, és pluszban megcsinálod azokat a tárgyakat amik kellenek felvételhez.


Ha így csinálod és megvan a minimum 30-60 kredit akkor felvetelizhetsz közvetlenül.


A leggyorsabb út ha a 30 kreditet megvan, a legbiztosabb ha a 60, ugyanis mesterképzésben felvéve az összes hiányzó kreditet teljesíteni kell a 60bol a 2. félév végéig.


A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 60 kredit az alábbi területekről:


- módszertani ismeretek (matematika, statisztika, informatika) területéről 15 kredit;


- közgazdasági ismeretek (mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, környezet- gazdaságtan, gazdaságelmélet, gazdaságstatisztika, közgazdaság-elmélettörténet, gazdaságmodellezés, gazdaságpolitika, ágazati és funkcionális gazdaságtan, közösségi gazdaságtan) területéről 10 kredit;


- üzleti ismeretek (vállalati gazdaságtan, gazdasági jog, marketing, pénzügy, számvitel, döntéselmélet és módszertan, üzleti etika, üzleti kommunikáció, adózási ismeretek, vállalati pénzügyek) területéről 15 kredit;


- társadalomtudományi ismeretek (európai uniós ismeretek, közpolitikai ismeretek, gazdaságtörténet, szociológia, filozófia, pszichológia) területéről 10 kredit;


- szakmai ismeretek (értékteremtő folyamatok menedzsmentje, vezetés és szervezés, üzleti tervezés, vállalkozásmenedzsment, stratégiai tervezés, controlling, emberi erőforrás gazdálkodás, vezetői készségfejlesztés, információs rendszerek) területéről 10 kredit.


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 30 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.

2021. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én egyébként MBA és vez.szerv. között vacilalok.

Csak levelező jöhet szóba és valószínű ELTE mert itt csak szombaton van oktatás (mindkettő esetén).

2021. jan. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. Köszönöm szépen a választ! Igen, ezt próbálom csinálni, csak már most ez az utolsó félévem lesz és ha túl sok kredit hiányzik, akkor már nagyon sokat nem tudok júniusig pótolni... a TO elvileg már megkapta az előzetes kreditelismerési kérelmemet, de múltkor még azt válaszolták, hogy a februárban kezdőknek csinálják meg először, aztán a többit, viszont így addig nem tudom hány plusz tárgyat kellene most felvennem.


Amúgy én inkább MBA-ra mennék, ha már van munkatapasztalatod kellő mennyiségű és az önköltség sem probléma.

2021. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még a KMOOC-n is tudsz tárgyakat elvégezni, ha az egyetemed csatlakozott a rendszerhez.

Kreditelismereshez később is adhatsz be pótlást.


Én egyébként ttk-s diplomával felvetelizek.

2021. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hmm, erről még nem is hallottam. Köszi!


Igen, tudom, csak fogalmam sincs mit fogadnak el és mit nem, mert nekem még a belépő 30 kredit is nagyon kérdéses, hogy megvan-e... És ha túl sokat kellene pótolni, akkor inkább tényleg pszichó mesterre megyek és utána MBA.


Milyen ttk-s diplomád van?

2021. jan. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezek a KMOOC-s kurzusok ingyenesek, vagy fogyasztják a szabadon felhasználható krediteket? Meg nem tudod véletlenül, hogy mennyi ilyen kurzusra lehet jelentkezni egy félévben?
2021. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak úgy lehet KMOOC kurzust elfogadtatni ha be van írva a Neptunban, és csak az az egyetem írja be aki félévenként értesítőt küld hogy fel lehet venni ezeket a kurzusokat. SZTE ilyen és persze az OE is hiszen utóbbi a fejlesztője.


Egyébként akármennyit fel lehet venni belőle

Tehát igen, a szabad krediteket fogyasztja ott ahol van kredithatar (mert továbbra sem alkalmazza minden egyetem).

2021. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!