Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha államin vagyok, de egy...

Tofika2 kérdése:

Ha államin vagyok, de egy tárgyam nem sikerül, de az összes többivel összehozom a 3,5-ös átlagot, és meg lesz a 26 vagy mennyi kredit, akkor bent maradhatok államin?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól hogy egy tárgyat buktam? Mivel félek, mivel az összes többi tárgyat értem, csak azt az egyet nem. De nem akarok egy tárgy miatt kiesni az államiból.

2020. okt. 29. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
36 kredit kell 2 félév alatt, de egyébként igen, attól függetlenül még maradhatsz államis.
2020. okt. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van egy szabály. Ha annak megfelelsz, akkor bent maradsz, ha nem akkor nem. Ennyi az egész. Nincs csak egy kredittel sikerült kevesebb, csak éppen 1 századdal lett kevesebb az átlag, nincs jajj 1 dolog nem sikerült akkor még ugye nincs gáz, és hasonlók sem.

Csak a 36 kredit/év és az előre meghatározott tanulmányi átlag tartása szükséges. Egyszerű igen/nem.

2020. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszokat :)
2020. okt. 29. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:

De vannak olyan szabályok, hogy egy tárgy hatodszori felvétele, egy vizsga hatodszori sikertelensége után kirúgnak végleg. Meg néhány egyetemen olyankor is, ha egy bizonyos félévig nem teljesítettél bizonyos féléves tárgyakat...

Szóval nézz utána az egyetem honlapján ilyesmiknek, hogy ne érjen váratlanul.

2020. okt. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 36 kredit nem mindenhova általános! Pl nekem 29 van és nem fogok kiesni.
2020. okt. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!