Pécs vagy Budapest?

Figyelt kérdés

Eddig Budapestre az Eltere szerettem volna továbbmenni,mivel Pesten több a lehetőség mint a környéken(Borsod) stb... viszont most rátaláltam a Pécsre. Személyesen még nem jártam ott a nagy távolság miatt, de nagyon szimpatikusnak tűnik a város és az egyetem is...

Pest közelebb lenne, de a távolság nem az első helyen áll a fontossági listán, inkább jobban érdekelne az oktatás, az egyetemi élet stb...(a tanítói és a szociális munkás szak érdekelne)



2020. okt. 29. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Az biztos, hogy tanítóként és szociális munkásként Budapesten egyedül megélni művészet (értsd gyakorlatilag lehetetlen), már ha végzés után nem mennél vissza Borsodba.
2020. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom sajnos, de más nem igazán érdekel...:(( Még az óvodapedagógus szakon gondolkodtam, de szerintem azzal se lenne jobb a helyzet. Egyenlőre nemtudom, hogy képzés után vissza szeretnék e jönni. (de erősen húzok a nem felé...)
2020. okt. 29. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Budapest
2020. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem is van lehetőségem Szegedre és Budapestre menni. Csak én természettudományos szakra jelentkezem majd. Sok jót hallok Szegedről de mélyen nem ástam bele magam. Lehet ez az oka, hogy ragaszkodom Pesthez.

És bár Pécs és Szeged nem ugyanaz én Pestet fogom választani. Engem jobban vonz az a város.

Bár bevallom Szegedbe csak néha néha ár erc erejéig gondolok bele, hogy mi lenne ha oda mennék.

Valószínű elég értelmetlen amit leírtam. De én ezek alapján döntöttem:

Egyetemi élet, kolik, stb.

Lehetőségek a városban, jövőbeli munkahely, a város hangulata

2020. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
73%
Én mindenképp Pécsre szavazok. Van bőven egyetemi élet, szép, kellemes a város, jó a társaság. Nyilván itt is vannak sznob emberek, de alapvetően nem ez jellemző. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan! :)
2020. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten születtem, itt is nőttem fel, szóval van tapasztalatom az itteni léttel kapcsolatban.

Nyilván, ha most érkezel a fővárosba és új neked a nagyvárosi lét, akkor kicsit szokatlan lesz elsőre, de bele lehet szokni. Voltam vidéken is, nekem túl csendes, kell a pörgés. Itt Budapesten nagyon sokrétű emberek élnek, a belvárosban kb. minden utca tele van szórakozóhelyekkel, tehát a szórakozásból amúgy sem lenne hiány. Rengeteg szép helyszín található itt (is), nem csak bulihelyek, de rengeteg menő étterem, kávézó, stb.

Számomra Budapest mindig is az egyik legkellemesebb város volt, lehet, hogy elfogult vagyok vele kapcsolatban, de én mindenképp ezt a várost ajánlom mind a tanulmányi, mind a jövőbeli munkahely és szórakozási lehetőségek szempontjából.

Ha bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan. :)

2020. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Én Pécset ajánlom. Egyik legszebb város az országban, és sokkal élhetőbb, mint a főváros.
2020. nov. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged dönteni, hagyatkozz a megérzésedre.
2020. nov. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Én pécsi vagyok és szerintem először mindenképp próbáld ki Budapestet, mert ha nem tetszik még mindig eljöhetsz Pécsre és legalább tudod, hogy Pest nem jött be, de rögtön Pécsre jönni szerintem nem indokolt, mert Pesten tényleg sokkal több a tanulási lehetőség, továbbképzések és munka szempontjából is. Pécsre csak akkor gyere, ha nem szereted Budapestet. Én azért tanulok Pécsen, mert számomra Pest élhetetlen, annak ellenére, hogy ott sokkal több a lehetőség, de ehhez ott kellett laknom egy évig, hogy megtapasztaljam.
2020. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapest. Lényegesen jobb lehetőségek a tanulmányokban, a munkában, szakmai gyakorlatban, szórakozás tekintetében, kulturális programokban, mindenben. Lévén főváros, egyetlen vidéki várossal sem összehasonlítható, gyakorlatilag egy ország az országban. Ettől még nyilván nem fog mindenkinek tetszeni, hiszen sok szempont alapján dől el, hogy hol jobb élni de a tények ettől még ezek.
2020. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!