Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem vs egészségügyi...

Orvosi egyetem vs egészségügyi főiskola? Melyiket válasszam? A mentés érdekel elsősorban.

Figyelt kérdés
Nincs biológia kémia tudásom, de egészségügyi pálya felé orientálódok. Mennyi idős korig érdemes belekezdeni a tanulásba? Hogyan, kivel érdemes tanulni?

2020. okt. 29. 21:19
 1/2 anonim válasza:
75%

Szia! Sajnos el kell hogy keserítselek biológia és kémia tudás nélkül esélytelen bekerülni az orvosira. Az orvosi egyetemhez emelt biológia és emelt kémia/fizika érettségi kell meg egy erős érettségi illetve tanulmányi eredmény és még így is nehéz mert magas a ponthatár illetve sok a kihullás. Az ápolás és betegellátáshoz (ápoló, mentőtiszt, dietetikus stb) oda is emelt biológia érettségi kell de viszonylag alacsonyabb a ponthatár.

Vannak OKJ képzések bár nem tudom azokhoz mi kell vagy mennyit érnek.


Ahhoz hogy egy biológia emelt érettségit letegyél minimum 2 évet keményen rá kell szánnod, de lehet hogy többet is. Kémiánál szerintem ha nem vágod a kémiát akkor 2 év nem lesz elég. Nem tudom hány éves vagy, milyen a tanulmányi eredményed, vagy hogy tanulsz így sokat nem tudok írni hiszen mindenkinek más jön be. Valaki egyedül szeret tanulni, valaki magántanárral, valaki baráttal ez változó. Ėn személy szerint egyedül szeretek tanulni.

Remélem valamit tudtam segíteni

2020. okt. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy? Ha most végzős, az elég necces az emelt érettségik miatt, de nem lehetetlen.

Van osztálytárs, vagy barát, aki hasonlón gondolkodik? Vele tudnál tanulni, de bárkivel érdemes, aki bioszból és/vagy kémiából készül érettségizni.

Ha a mentés érdekel, akkor az ápolás és betegellátás kar mentő szakirányát érdemes választani. Ez esetben elég egy emeltet tenned és nem is muszáj, hogy kémia, vagy biosz legyen, de később ezekre mindenképpen szükséged lesz az egyetemen. Történelem érettségin kívül azt hiszem, mindent elfogadnak az etk-n, legalábbis az én időmben így volt.

Érdemesnek bármeddig érdemes, csak a stratégia más, mivel nem mindegy, mennyi időd van felkészülni.

Hogyan, erre nehéz általános választ adni. Minden nap érdemes foglalkozni vele, tanulókártyák szerintem nagyon hasznosak. A számolásokat jó, ha sokat gyakorlod kémiából. Már ha teszel érettségit belőle, mert ha a mentőst választod, nem muszáj.

Orvosként is tudsz mentőorvosnak szakosodni, de az 6 év után még plusz idő. Gondold át, hogy pontosan mivel szeretnél foglalkozni!

2020. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!