Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy vagy Nemzetközi...

Pénzügy vagy Nemzetközi Gazdálkodás és Gazdaság mesterszak?

Figyelt kérdés

Melyik a hasznosabb, piacképesebb? Érdeklődés alapján nem tudok dönteni, mert mindkettő érdekel.


ELTE GTI-n szeretném elvégezni valamelyiket, első két félévben majdhogynem ugyanazok a tárgyak vannak, utána válik el jobban.


Ami a pénzügy hátránya kicsit talán, hogy az állítólag matekosabb, ami nekem, mint nem gazdasági területen végzettnek, lehet túl nagy falat lenne és csak szenvednék.



#ELTE #mesterképzés #pénzügy #Nemzetközi gazdálkodás és gazdaság
2020. okt. 30. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem nemzetközi gazdálkodás.

Én is oda járok jövőre :)

2020. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha első félévben túléled a kvantitatív módszereket, akkor a többi sem lesz nehezebb matekügyileg.

Pénzügyben nem a matek része a nehéz, hanem a módszertanok logikájának megértése, a pénzügyes "látásmód/világnézet" elsajátítása, hogy milyen logika alapján vezetsz le egy cash-flow kimutatást, mikor melyik képletet kell használni. A képleteket is minden zh-n odaadják, nem kell bemagolni.

Elhelyezkedés ügyileg egyértelműen a pénzügyben van több lehetőség, de a nemzetközi gazdálkodás sem rossz, csak kicsit általánosabb gazdasági szak.

2020. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jogi diplomával szerintetek melyik párosítható jobban?
2020. nov. 6. 08:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Jogi diplomával egy MBA. A gazdasági mesterszakokat gazdasági alapszakosoknak találták ki. Az MBA-t viszont mérnökök, jogászok is elvégezhetik. Van is több jogász ismerősöm, akiknek van MBA-jük. Nézegesd meg például a Corvinus vagy BME MBA-t.
2020. nov. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én azért megpróbálom.
2020. nov. 10. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges jogi diploma mellé pénzügy, nem fogsz olyan mély gazdasági tudást használni, amit egy pénzügyön tanulsz, ha csak a jogász karrieredet akarod gazdasági ismeretekkel kiegészíteni.

Bőven jó az MBA, ad egy általános gazdasági/üzleti tudást, pont erre találták ki.

2020. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenük kiegészítésnek szánom. Jogi területen dolgozom már néhány hónapja és mind munkalehetőségek, mind fizetés szempontjából csalódtam benne.

MBA-hoz eleve több év munkatapasztalat kell, az inkább vezető beosztásúaknak szól, nem pályakezdőknek.

2020. dec. 23. 18:27
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Az MBA nem vezető beosztásúaknak szól. Az az Executive MBA. Az MBA gazdasági képzés. Jogász ismerősöm is MBA-t végzett.
2020. dec. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!