Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás alapsza...

Nemzetközi gazdálkodás alapszakkal gazdasági elemző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy alapvetően az alkalmazott közgazdaságtan alapszak szolgál arra, hogy egyenes ágon tudjon valaki közgazdasági elemző vagy közgazdálkodás és közpolitika mesterszakra menni, viszont itt elvárás az emelt matek... Sajnos mindenféle tanárváltozások, fenntartóváltás és egyéb okok miatt a suliban az én évfolyamomnak nincs gyakorlatilag reál tárgyakból emelt szintű oktatás, és nem arról van szó, hogy hülye lennék matekból, de azért annyira nem vagyok jó, hogy egyedül, könyvek alapján felkészüljek egy emelt matek érettségire és 85-90%-ot teljesítsek és sajnos anyagi forrás sem áll rendelkezésre(messze lakok Budapest-től, szóval a studium generale ingyenes kurzusát sem tudom igénybe venni). Ezért elkezdtem gondolkozni, hogy mely más szakok jöhetnek még szóba és a nemzetközi gazdálkodásnál jutottam ki.


Két kérdésem lenne:

1. Ha jól tudom, papíron lehetséges erről az alapszakról is továbbmenni az említett mesterképzésekre, de ténylegesen bent is tudnék-e maradni?(tudom, hogy ez nagyon sok mindentől függ, de feltételezzük, hogy egy középkategóriás diákról beszélünk, mindenben középszerű és akkor ehhez tudom viszonyítani magamat...)

2. Esetleg mely más alapszakok lennének még jók?


Tervezett érettségi páros, amivel pontot szeretnék szerezni és bejutni:


Emelt töri

Közép angol vagy matek


Illetve felsőfokú angol nyelvvizsga(ez miatt valószínűbb, hogy az angol középen magasabb százalékot érhetnék el.


Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!!!



2017. szept. 29. 17:20
 1/1 A kérdező kommentje:
Plusz még annyi, hogy utolsó éves vagyok és a elsődlegesen a Corvinuson szeretnék tanulni
2017. szept. 29. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!