Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyéni tanrendet kaphatnék a...

Egyéni tanrendet kaphatnék a Debreceni, egyetemen?

Figyelt kérdés
Nos, most vagyok végzős a gimiben de ezt végig úgy csináltam (csinálom), hogy távoktatás formában mivel súlyosan mozgássérült és gerinc beteg vagyok félévente megyek vizsgázni, anyukám gondoz napi 24-óra felügyeletre szorulok persze orvosi papírokkal alá tudom támasztani.De ha pl:4 féléves a képzés akkor én félévente tudok megjelenni. Az egyetemen a jogi felsőoktatási szakképpzettség az ami érdekel, de nem tudom, hogy milyen szigorúak ott a tanárok, dékán, rektor stb. Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek meg kapnám e a magántanulói státuszt? (Tudok járni csak az egyik szobából a másikba beérek már pihennem kell mert elfáradok). 19F
2020. okt. 31. 19:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Szakképzettség, akart lenni. :D
2020. okt. 31. 19:33
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen nézz utána. Ha a sportolók kapnak egyéni tanrendet, akkor neked is jár.
2020. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez manapság már minden egyetemen hivatalosan úgy működik, hogy egy erre vonatkozó kérvényt (határidő lejárta előtt) el kell juttatni az egyetem vezetőségéhez, majd egy belsős bizottság elbírálja, hogy megadják-e a lehetőséget. Ilyen esetekben tapasztalataim szerint szinte gondolkodás nélkül rábólintanak.
2020. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De arra, hogy nem járok be csak bizonyos meg beszélt időpontokon? Pl: amikor vannak a nagyobb vizsgáim? Nyíregyet próbáltam és ott nem sikerült.:(
2020. okt. 31. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha normálisak, megadják. De most hivatalosan kikerestem, az alábbiak vannak törvénybe iktatva ( [link]


"62. § (1) A fogyatékossággal élő hallgató kérelmére a felsőoktatási intézménynek a tanterv előírásaitól részben vagy egészében eltérő követelményeket kell megállapítania, illetve - figyelemmel az Nftv. 49. § (8) bekezdésére - azok teljesítésétől el kell tekintenie a (2)-(7) bekezdésben foglalt kedvezmények közül legalább egy, szükség szerint több kedvezmény biztosításával, ha a fogyatékosságot igazoló szakvélemény megállapításai alapján kedvezmény, illetve mentesség biztosítható a hallgató számára.


(2) Mozgáskorlátozott hallgató esetében alkalmazható kedvezmények:


a) a gyakorlati követelmények teljesítése alóli részleges vagy teljes felmentés, illetve annak más formában történő teljesítése,


b) az írásbeli vizsga szóbelivel, a szóbeli vizsga írásbelivel történő helyettesítése,


c) mentesítés a nyelvvizsga vagy annak egy része, illetve szintje alól,


d) mentesítés a manuális készségeket igénylő feladatok alól azzal, hogy az elméleti ismeretek megkövetelhetők,


e) az írásbeli feladatok megoldásához szükséges speciális eszközök, berendezési tárgyak használatának lehetővé tétele,


f) a nem fogyatékossággal élő hallgatókra megállapított felkészülési időnél hosszabb felkészülési idő biztosítása,


g) * a hallgató tanulmányai alatt személyi segítő biztosítása."

2020. okt. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most megkerestem a Debreceni Egyetem honlapján a vonatkozó szabályzatot, alulra linkeltem, mert túl hosszú. Ami egyből kiszúrható jogi csavar benne, hogy ők a g, pontot úgy költötték át, hogy "az intézményi ügyintézésekhez személyes segítő biztosítása", holott a rendeletben az szerepel, hogy "a hallgató tanulmányai alatt személyi segítő biztosítása". Szerintem kérdezzetek rá egyenesen, még mielőtt beadnátok a jelentkezést. Ne csak az egyetemen, hanem egyáltalán arra, hogy a személyi segítő milyen feladatkörrel bír (értelmezésem szerint pl. a közlekedésben is kellene segítenie). Ha ez így van, és az egyetem nem ad segítőt, akkor már a törvényre hivatkozva lehetne azt mondani, hogy cserében viszont biztosítsanak egyéni tanrendre lehetőséget. Jobb ötletem nincsen, ha esetleg a vezetőségbe ennyi emberiesség sem szorult (és okosabb a legrosszabb forgatókönyvből kiindulni).



Forrás:


[link]

2020. okt. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!