Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezután milyen lehetőségek vannak?

Ezután milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy Budapesten felvételizek majd egy művészeti középiskolába/gimnáziumba. Ezután milyen irányba mehetnék tovább, mármint ugye, ha ez összejön?

2019. júl. 12. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
A művészetnek ezer ága van, pontosan milyen szakirányú művészeti suliba jelentkezel?
2019. júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valami rajzzal kapcsolatos helyre, pl. a kisképzőn a grafika szak. Persze többet is be fogok jelölni, de hirtelen így csak ez jut eszembe.
2019. júl. 13. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem fogadnék nagy téteket. Akik oda bekerülnek éveken át erre készülnek speciálisan. Nem csak gondolnak egyet, hogy rajz vagy vmi...
2019. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Több körös felvételi után lehet oda bekerülni. Onnan viszont már be lehet kerülni a Képzőművészeti Egyetemre.
2019. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze, ezzel én is tisztában vagyok. De persze utána nézek majd más hasonló gimnáziumoknak is, csak nem vagyok benne biztos, hogy egy kevesebbet nyújtó rajzszakra érdemes-e bemenni Pestre.

Természetesen nem veszem készpénznek, hogy bejutok, sőt, nem hiszem, hogy sok esély van rá azokkal szemben, akik éveket készültek rá. Van 'b' tervem, hogyha ez nem jönne össze, de gondoltam azért talán megpróbálom.

Ha meg nem, hát akkor nem :)

2019. júl. 22. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes művészeti szakgimnáziumba jelentkezned, ha a későbbiekben is grafikával akarsz foglalkozni. Az érettségi után ezekben az iskolákban is van még egy egyéves szakmai képzés, amivel megszerezheted a szakmát (pl. grafikus lehetsz). Ha tovább akarsz tanulni, akkor, ahogy fentebb is írták, Képzőművészeti Egyetem.

Ha a Kisképzőbe szeretnél bejutni, érdemes jelentkezni ősszel az iskola felvételi előkészítőjére, plusz legalább 4-es átlagú bizi kell hozzá, és egy átlagnál jobb központi. Ha tehetséges vagy, ezzel jó eséllyel be tudsz jutni.

2019. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel szeretnék :) köszi a válaszod, sokat segítettél!
2019. júl. 25. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!