Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Egyetemre menjek vagy esti gimibe?

Figyelt kérdés

Bizonyos okokból (nem szeretném ezeket most leírni) nem jártam gimibe, ezért magántanuló voltam. Az iskolám megengedte,hogy a 4 évből vizsgázhassak és megírjam az érettségit a kortársaimmal (akiket nem ismerek, és az osztálytársaim lettek volna). Ezáltal egyből mehetnék is egyetemre. Fontos tudni, hogy van konkrét elképzelésem, hogy mit szeretnék tanulni, biztosra tudom mi szeretnék lenni és nagyon várom már, hogy dolgozhassak a szakmában meg, hogy tanulhassam.

De nekem mindig is hiányoztak a gimis évek, és sajnáltam, hogy nem járhattam, tehát én nem élhettem meg a "gimis feelinget". És félek, hogy ha most egyetemre mennék, akkor egy életen keresztül bánnám, hogy nem járhattam gimibe és mindig azon gondolkodnék, hogy vajon milyen gimibe járni? Egy 2 éves esti gimire gondoltam. Tehát nem most érettségiznék le (amire lenne lehetőségem), helyette inkább elmennék esti gimibe, csak, hogy megtapasztaljam milyen a gimi (tudom,az esti más mint a nappali, de akkor is gimi). A gimnáziumok kívűlről is annyira vonzottak mindig, látszik, hogy már nem általános, de még nem is egyetem.

Viszont az egyetem mellett szól, hogy ott nagyjából a kortársaimmal lehetnék, ami rámférne, mert nincsenek barátaim, és nagyjából egykorú barátokat szeretnék, amire az esti gimiben nincs nagyon lehetőség. Meg kapcsolatom sem volt még, ezért is jobb lenne az egyetem. Jó, lehet, hogy az esti gimibe is vannak kortársak, de olyan kevés,lehet, hogy pont nem lennének szimpik.


Szerintetek mit tegyek? Éljek a lehetőséggel, és érettségizzek le jövőre, hogy utána egyből mehessek egyetemre vagy menjek el esti gimibe, hogy megéljem én is a gimis éveket?



2020. nov. 1. 12:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se volt meg az igazi gimis filmes feeling, bár én az 5 évemből "csak" az utolsó 1.5 évet töltöttem magántanulóként, de én úgy érzem a jó dolgokból kimaradtam, mert előtte sem voltam egészségügyileg a toppon.

Nem is tudtam egyből utána egyetemre menni, mert még nem voltam elég jól hozzá. Ez sem volt a legjobb, de legalább egyetemre akármennyi évesen is járhat az ember.

Esti/ levelező gimiben pedig tényleg túlnyomó többségében sokkal idősebbek járnak. Nálunk is volt esti tagozat, és nem tűnt akkora bulinak. ( Talán csak annyiban, hogy nem kellett mindennap bent ülni).

Ha kell, akkor kérd szakember segítségét és lépj túl ezen.

Most az egyetem következik az életedben. Szerintem az is lehet olyan jó, ha nem jobb, mint a középiskola.

2020. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem azt, hogy magántanulóként nem vizsgáztál évente? Vagy akkor miért kéne most 4 évből vizsgáznod, miért nem csak 1-ből? Most 12.-es vagy, nem?

Egyébként én is azt az opciót ajánlom, hogy érettségizz le és menj egyetemre! Mindenki azzal jön, hogy hú a gimis évek milyen jók, de nem nagy szám, ne bánd annyira. Saját tapasztalatom még nincs, de azt hallom, hogy az egyetem még mindig jobb, mint a gimi. Barátnőmmel pont erről beszéltünk a múltkor, hogy mit vannak az emberek úgy elájulva a gimis évektől, mi alig várjuk, hogy vége legyen.

Én is magántanuló vagyok most, 11.-es, jövőre a 12.-et már estin fogom elvégezni, mert akkor valamilyen szinten meg fogom tudni oldani a bejárást, de nem a társaság miatt. Biztos kifoghat az ember barátokat ott is, de nincsenek illúzióim, a többség ott idősebb, munka mellett tanul, esetleg valakinek már családja is van és nem hiszem, hogy sokan onnan menni akarnak egyetemre, sőt.

2020. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12-es, az elején magántanuló voltam ,de még mielőtt jöttek volna az azzal járó éves vizsgák bizonyos okokból megszüntettük a magántanulói státuszom. Szóval most már nem vagyok magántanuló, de itthon mindent tanultam, az iskola pedig megengedte, hogy érettségi formájában vizsgázzak év végén a kortársaimmal.


Csak azért írtam, hogy magántanuló vagyok, mert így egyszerűbb nem kellett annyit magyaráznom a kérdésemben, ígyis elég hosszú lett. :)

2020. nov. 2. 17:42
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Aha, akkor értem. Mindenesetre jó, hogy a sulid ezt megengedi, szerintem élj a lehetőséggel.
2020. nov. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!