Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Egyetemre menjek vagy esti gimibe?

Figyelt kérdés

Bizonyos okokból (nem szeretném ezeket most leírni) nem jártam gimibe, ezért magántanuló voltam. Az iskolám megengedte,hogy a 4 évből vizsgázhassak és megírjam az érettségit a kortársaimmal (akiket nem ismerek, és az osztálytársaim lettek volna). Ezáltal egyből mehetnék is egyetemre. Fontos tudni, hogy van konkrét elképzelésem, hogy mit szeretnék tanulni, biztosra tudom mi szeretnék lenni és nagyon várom már, hogy dolgozhassak a szakmában meg, hogy tanulhassam.

De nekem mindig is hiányoztak a gimis évek, és sajnáltam, hogy nem járhattam, tehát én nem élhettem meg a "gimis feelinget". És félek, hogy ha most egyetemre mennék, akkor egy életen keresztül bánnám, hogy nem járhattam gimibe és mindig azon gondolkodnék, hogy vajon milyen gimibe járni? Egy 2 éves esti gimire gondoltam. Tehát nem most érettségiznék le (amire lenne lehetőségem), helyette inkább elmennék esti gimibe, csak, hogy megtapasztaljam milyen a gimi (tudom,az esti más mint a nappali, de akkor is gimi). A gimnáziumok kívűlről is annyira vonzottak mindig, látszik, hogy már nem általános, de még nem is egyetem.

Viszont az egyetem mellett szól, hogy ott nagyjából a kortársaimmal lehetnék, ami rámférne, mert nincsenek barátaim, és nagyjából egykorú barátokat szeretnék, amire az esti gimiben nincs nagyon lehetőség. Meg kapcsolatom sem volt még, ezért is jobb lenne az egyetem. Jó, lehet, hogy az esti gimibe is vannak kortársak, de olyan kevés,lehet, hogy pont nem lennének szimpik.


Szerintetek mit tegyek? Éljek a lehetőséggel, és érettségizzek le jövőre, hogy utána egyből mehessek egyetemre vagy menjek el esti gimibe, hogy megéljem én is a gimis éveket?



2020. nov. 1. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Esti gimi nagy hülyeség a te esetedben, ne pazarold ott az időd. Teljesen más, mint a nappali, nem fogod bepótolni az elveszett gimis éveidet. Inkább menj egyetemre, ott sokkal több élményben lesz részed.
2020. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van ami elmúlt és nem lehet pótolni utólag. Ezt dolgozd fel szakemberrel és haladj előre az életedben!
2020. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?


Ne idealizáld túl a gimit. Gyerekek járnak oda, gyermeteg dolgaik vannak (amivel nincs is baj).


Ne pazarold az idődet felesleges dolgokra. Érettségizz le és nyomás az egyetemre. Ami elmúlt, az nem fogod tudni vissza hozni.

2020. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A gimiről lecsúsztál és most csúsznál az egyetemről is ezért?

Ha gödörbe kerültél, első lépés, hogy hagyd abba az ásást!

Nem kell elcsúszni az egész életeddel azért, mert néhány év nem ideálisan telt el eddig!!!!

Kapd össze magad és lépj tovább, mert ami elmúlt, elmúlt!

A jövőből még ki tudod hozni a maximumot, ne szúrd el!

2020. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek nem olyan nagy dolog a gimnázium, hogy egész életemben bánjam, hogy nem jártam? Az egyetem lehet olyan jó, hogy amiatt elfelejtem majd a gimi után való szomorkodást?
2020. nov. 1. 14:18
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem elfelejted, feldolgozod, ahogy megérsz, felnősz és rájössz, hogy az élet nem egy szabályos egyenes, hogy nem mindenkinek ugyanúgy alakul, ahogy "a nem létező nagykönyvben" meg van írva és hogy így is, úgy is marad hiányérzeted az élet több területén. Sok mindent szeretnénk megváltoztatni utólag, amit nem lehet, ez is egy olyan élmény, amit meg kell tanulnia feldolgozni egy felnőttnek. Az első lépés neked is, hogy elfogadd, hogy ez most így ment, majd a következő időszakra fókuszálva úgy megélni, hogy abból viszont ne hiányozzon számodra semmi.
2020. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az esti gimibe felnőttek meg a sima gimiből valamiért kimaradt, túlkoros diákok járnak. Nem sokat éreznél a hangulatból. Ha nem mész most egyetemre, megint nem a kortársaiddal leszel. Egyébként a gimi rohadt nagy szívás, alig vártam, hogy kiszabaduljak. Az egyetemen kezdődik az élet.
2020. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-es, az a baj, hogy én a filmekből következtettem arra, hogy a gimi milyen buli, meg bandázások...stb. Persze tanulni is kell, de amellett csupa móka és kacagás. Tudom, nem kéne a filmekből elhinnem ezt, de a valóságban akkor teljesen más gimibe járni mint ahogy a filmek mutatják?
2020. nov. 1. 21:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A gimi szerintem is egy halál volt tanulás szempontjából, egyedül az osztálytársak, barátok tették tűrhetővé. De esti gimibe ilyenre ne is számíts. Az egyetem akkor is nagyobb buli, ha átélted a rendes gimit is. Szóval irány egyetem, ne legyél hülye.
2020. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi a válaszokat! :)
2020. nov. 1. 22:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!