Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jól teszem, ha ott hagyom a...

Jól teszem, ha ott hagyom a képzést?

Figyelt kérdés

Munka mellett levelezőn egészségügyben tanulok egyetemen. Már egy jó ideje eldöntöttem, hogy nem fogok a szakmában dolgozni, diploma után az engedélyemet sem akartam kiváltani. Most egy évet passziváltattam, mert 3 hónapja szültem, és terhesen gyakorlatra se járhattam. Februárban kéne visszamennem, de egy 6 hónapos csecsemő mellől elég nehéz lenne, és csak hétvégén tudnék menni, max. 6 órás műszakban, aminek nyilván sok értelme nincs (ha egyáltalan engednék). Éjszakázni nem lehet. Másfél év van hátra a képzésből, ennek a legnagyobb része kórházi gyakorlat. A mostani egészségügyi helyzet egyébként is a frászt hozza rám, hallgatókat is behívnak, és egyre kevésbé család-barát az egész, kezd teljesen katonaságba átmenni. Mint mondtam, egy jó ideje nem akarok már szakmában maradni. A diplomát csak azért akartam megszerezni, mert a szüleim ragaszkodnak hozzá, mondván, hogy mindegy milyen területen van végzettségem, később számítani fog a diploma. Jelentkeztem egy OKJ képzésre, ami szintén másfél év, de pár vizsgán kívül az egész online oktatás, ráadásul a Férjem is ebben dolgozik, így tud benne segíteni. Ha az a bizonyítvány meglesz, arra egy ráképzéssel már jó leszek. Angolból általános felsőfokú és egy középfokú egészségügyi nyelvvizsgám van.

Én ott akarom hagyni az egyetemi képzést, mert így nem érzem már értelmét, viszont ha meglenne a diplomám, bizonyos kötelezettségeim lehetnek a jövőben (lásd a jelenlegi járványhelyzetet, berendelhetnek tesztelésre/ellátásra, de akár egy háborús vagy katasztrófa helyzetben is).

Ti mit tennétek?

Köszönöm szépen a segítséget!



2020. nov. 5. 10:40
A kérdező szavazást indított:
Én is ott hagynám a helyedben
Én a helyedben már végigcsinálnám
17 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben már befejezném valahogy. Ha már időt, energiát tettél bele akkor már ne menjen kárba..

Soha nem tudhatod, hogy mikor jön jól! :)

2020. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell érezni, bármi legyen a döntésed, remélem nem fogod megbánni.
2020. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!