Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociologia szakon mennyire...

Szociologia szakon mennyire tudnak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Korbeneztem a neten de nem igazan ertettem hogy ez mennyire lenne hasznos, keresett munka e vagy jol lehet e keresni vele vagy ez mit jelent egyaltalan mit tudnek vele kezdeni egyetem utan, valaki eltudna magyarazni?

2020. nov. 8. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
98%

Én nem jártam ilyen szakokra, viszont ismerőseim közül a többségnek szinte “kellett” a mesterszak is, hogy eltudjanak helyezkedni.

Érdemes a szakoknál megnézni hogy mesterre mennyien jelentkeznek és ha ott szinte mindig túljelentkezés van, akkor annak van valami oka.

2020. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
98%

Nem szeretnélek hiú ábrándokba kergetni, így az alábbiak arra vonatkoznak, ha nagyon odateszed magad és jó vagy matekból. Ez esetben a szociológusok ezeken a helyeken szoktak elhelyezkedni:


- Piackutatóként ügynökségnél vagy multinál

- Nagyvállalati stratégián trendkutatóként

- Továbbtanulsz adattudósként (data science) és ezzel gyakorlatilag bárhol


Az utolsó pont természetes mesterszakja a Survey statisztika mesterszak (ELTE), amely kifejezetten szociológusoknak és marketingeseknek van kitalálva.


Még egyszer: ez arra vonatkozik, ha jó vagy matekból, és odafekszel a statisztikára, kutatásmódszertanra, R-programozásra. És keresel gyakornoki helyet multinál vagy piackutató ügynökségnél minél gyorsabban.


Jelentősen javítod még az esélyeidet egy mellétolt kereskedelem és marketing levelező alapszakkal.

2020. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!