Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vörösmarty Mihály gimnázium...

Vörösmarty Mihály gimnázium dráma szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén felvételizem és színészi pályára készülök. Nézegettem dráma tagozatos iskolákat és a Vörösmarty Mihály, valamint a Nemes Nagy Ágnes az, amit kinéztem. Nemesről hallottam egy pár dologot, ezért jobban hajlom a Vörösmarty felé.



Milyen iskola az?


Ha esetleg oda jársz, léírnád a személyes véleményed?

Pontosan hogy zajlott a felvételi, hány tanár volt bent, mit kérdeztek? stb...


Hány pont kell a bejutáshoz?


Milyen a közösség?


Hányan vagytok egy osztályba?


Milyen az órarendetek, mikor végeztek?



Köszönöm a választ! Kérlek írd le hány éves vagy, hanyadikos és, hogy fiú vagy lány vagy e.



#felvételi #közösség #színészet #Vörösmarty Mihály gimnázium dráma szak
2020. nov. 9. 21:29
 1/5 A kérdező kommentje:
*dráma tagozat. Utólag elolvassa hülyeség amit írtam 😅
2020. nov. 9. 22:20
 2/5 anonim válasza:
Melyik Vörösmarty?
2020. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Budapest, Horánszky u. 11,
2020. nov. 22. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Vörösmarty szóbeli vizsgatapasztalatok:

[link]


Ezen az oldalon meg tudod nézni a korábbi évek szóbeli behívási és felvételi ponthatárait dráma tagozatra:

[link]


Az órarend fent van a honlapon, az aktuális alatt megtalálod.

2020. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szóval! Remélem nem válaszolok nagyon későn:) Harmadik éve járok a VMG-be dráma szakra, hátha tudok egy kicsit segíteni.

Én nagyon szeretek ide járni, általánosban nem gondoltam volna, hogy fogok valaha így érezni. Tényleg fantasztikus a közösség, és a hangulat, nagyon befogadó környezet, a tanárok is mindent megtesznek azért, hogy gördülékenyen menjenek a dolgok. Nagyon jó tanárok tanítanak a suliban, tényleg mindenki szívesen meghallgat, akármi problémád lenne, segítőkészek.

Egy drámás osztály nagyon hamar össze tud szokni, hiszen rögtön olyan feladatokat kapunk, amik a közös munkára, egymáshoz alkalmazkodásra ösztönöznek.


Amikor én felvételiztem, akkor volt egy kreatív ének, és mozgás állomás, egy osztályfőnöki beszélgetős, és egy verses+imprós rész. Énekre ugye egy dallal kell készülni. Nem kell félni, ha nincs jó hangod, nem az számít, a dalt nem kell végigénekelni. Ha tudsz hangszeren játszani, akkor azt mindenképpen vidd magaddal! Ha zongorázol, akkor pedig nem kell izgulni, azt biztosítanak;)

A mozgás teljesen improvizatív, instrukciókat fogtok csak kapni.

A verssel is lesznek feladatok, plusz utána lesz egy kisebb imprós blokk.

Ha jól számolom, mi összesen 6 tanárral voltunk a felvételin. Ja, igen, és erre rá kell számolni pár órát, kb hármat, de ez nagyon hamar el fog repülni, mert jól fogjátok érezni magatokat.


Pontosan nem tudom, hogy hány pont kell, ez minden évben nagyon változó, én 76 pontos felvételivel, és 50 hozott ponttal mentem (ez az 50 ugye 25-nek számít, mert többet nyom a latban a szóbeli). Ehhez ugye még hozzáadódott a szóbelin elért pontszám, nem emlékszem sajnos, hogy arra én mennyit kaptam. Én azt mondanám, hogy kb 65 pontos felvételivel már esélyes vagy, de tényleg csak hasamra ütök, és ez minden évben más.


Az iskola legnagyobb erőssége a közösség. Leginkább az osztályok tartanak nagyon össze, de azért jó a kapcsolat a többiekkel is.


Mi 33-an vagyunk, 9.-ben 34-gyel kezdtünk.


Az órarend tud kicsit húzós lenni, de minden suliban töltött percet kiélvezünk. Kilencedikben 2 hosszabb nap lesz, egy kreatív délután, akkor 5-6ig lehet benn kell maradni, plusz van kórus az első évben.


Remélem tudtam segíteni, igyekeztem mindenre válaszolni!

(11.-es, 17 éves lány:))

2021. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!