Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Molekuláris bionikán melyik...

Molekuláris bionikán melyik tantárgy a leghangsúlyosabb?

Figyelt kérdés

Emeltezem bioszból, illetve járok kémiából faktra, de érettségizni nem tervezek belőle, már így is muszáj emelteznem nyelvből. Matekból mindig ötös voltam-kitűnő. Már nincs fizikám de abból is 5 voltam. Infóból az alapkövetelményt hoztam, de programozás nem volt.

Érdekelne, hogy ilyen képességekkel érdemes e belevágnom jövő szeptemberben a molekuláris bionikába. A felsorolt 5 tárgy közül melyik a hansúlyos, melyik a legnehezebb. Infóból a programozást alapjaitól tanítják? Mennyire húzós a fizika, van olyan kemény mint a mérnököknek?

Köszi előre is a segítséget?


2020. nov. 11. 23:26
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia! Én idén kezdtem a bionikát a Pázmányon. Alapvetően a leghangsúlyosabb a matek, matek fakt nagyon erősen ajánlott, az megkönnyíti az életedet, de nélküle is lehet boldogulni, csak sok plusz energiát kell belefektetni. Fizikából és kémiából jó, ha van tudásod, de az első évben nem igazán hangsúlyosak, biológiával foglalkozó tárgy első félévben pedig nincs is, erre azért készülj fel. A programozást tényleg az alapoktól tanítják, attól én nem félnék.

Ami engem meglepett,(pedig nem kellett volna) az az, hogy gyakorlatilag elő félévben csak matekot tanulsz, azt is elég tempósan, szárazon, mint bármelyik műszaki képzésen. Kb. harmadik félévtől lesznek olyan tárgyak, amik "érdekesebbek", addig főleg csak alapozás van.

2020. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!