Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen a viszonyom bizonyos...

Ilyen a viszonyom bizonyos tantárgyakhoz, milyen egyetemi/fősulis szakokat (vagy esetleg okj-t) ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Angol: van felsőfokú nyelvvizsgám, logikusnak találom a nyelvet és sosem volt vele gondom. Ellenben a németet sajnos nem sikerült megtanulnom 3 év alatt, mondjuk szinte semmit sem csináltunk az órákon, a tanár nem igazán volt a helyzet magaslatán.

Magyar nyelv és irodalom, de leginkább a nyelvtan része, főleg amíg volt külön nyelvtan tantárgyunk. Versenyekre is jártam belőle. Irodalomból inkább a vers/novellaelemzések, amikor nekem kell megfogalmaznom, hogy mit jelent (számomra) egy mű, meg bele kell magyarázni dolgokat. Fogalmazni jól és választékosan tudok (a tanáraim szerint), meg a helyesírásom is jó.

Földrajz (ennek inkább a társadalomföldrajz része, a kőzettant pl ki nem állhatom).

Törit csak a 19. századtól kezdve szeretem, de ott is válogatok, hogy mi az ami érdekel, és mi az ami nem. Meg ezt sokszor magolni kell, azt se bírom.

Amiket nem szeretek: matek, kivéve amikor értem. Abból éppen 4-es vagyok, bár ez úgy jön össze, hogy a tanár helyett szinte magunknak kell megtanítani az anyagot, mert nem magyaráz semmit. Az alapok sincsenek rendben sok esetben.

Fizikát, bioszt kipuskázza mindenki a tanár 'beleegyezésével', azokból semmit sem tudok. Kémiát már elfelejtettem szerintem, már nincs is kémiánk, viszont 5-ös voltam belőle 'anno'.

Köszönöm, hogy végigolvastad. Nyilván nem azt kérem, döntsétek el, mit tanuljak, viszont tanácstalan vagyok, és jól jönne néhány tipp. :)



2020. nov. 8. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

A nyelvet nem a tanár tanítja, te tanulod. A német szabályosabb, mint az angol, keresd a logikát! Vállald a felelősséget azért, amit tanulsz!


Magyar: nice to have, but... ezzel nincs jó meló.


Föci, töri, meg sem fontolnám.

A többiből meg nulla vagy.


Hát... ez kemény lesz.


El kéne kezdeni tanulni. Valamit legalább. Mert amit eddig az életeddel kezdtél az nulla.


Bocs hogy ezt mondom, de akárhova vet a sors ott NEKED kell majd beletenni a melót, más nem fogja megtanulni helyetted. Fel kéne ébredni. A világ nem a középiskola, ahol másra kenheted ha segélyen élsz.

2020. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az igen basszus xd

Mert csak azoknak lesz melojuk, akik mernoknek, kozgazdasznak vagy orvosnak mennek, ugye?

2020. nov. 8. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nyelvszak? Akár valami “különleges” (arab, török, kínai, japán..)
2020. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát, legyünk őszinték, szerinted? Egyiptológiával mire mész?
2020. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%
Igazából, ha a reál terület egyáltalán nem érdekel, és el is akarsz helyezkedni, akkor max a pedagógusi pálya az, ami eszembe jut. Azzal még nem fogsz sokat keresni, max magántanárként.
2020. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!