Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább? Mit érdemes...

Hogyan tovább? Mit érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, tavasszal fejeztem be a sulit (érettségi+szakmai vizsga). Művészeti végzettségem van, de nem feltétlenül ebben szeretnék elhelyezkedni. Eddig hallani sem akartam egyetemről/főiskoláról, de mostanában egyre szimpatikusabb a gondolat. Viszont fogalmam sincs mit kezdjek el tanulni. Ti mindig tudtátok mivel szeretnétek foglalkozni? Van valami módszer, ami közelebb visz ahhoz az önismerethez, ami a pályaválasztáshoz szükséges?
2020. nov. 13. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb 19 eves nem tudja. Nagy reszuk lemorzsolodik a kovetelemenyek miatt, esetleg szakot valtanak mert nem olyan amilyennek gondoltak, vagy epp egyetem utan palyaelhagyok lesznek. Egyaltalan nem ritkak ezek az esetek, csak a naiv kozepsulisok almaban el ez hogy 19 evesen eldontik mik lesznek, minden klappol kesobb egyetemen is, majd remek munkajuk lesz jo fizetessel. A valóságban kb az egyetemistak felenek valik ez be.

Szoval ne aggodj. Ha eldontod, de megsem tetszik, majd szakot valtasz. Ne parazz ra. :)

2020. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tudod akkor ne pazarold a támogatott féléveidet. dolgozz, csinálj meg pár okj-t, ráérsz kitalálni, mit akarsz tanulni (ha akarsz egyáltalán)
2020. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézegess szakleírásokat, ott lesznek tantárgyak amiket majd tanulsz. Ezeknek meg szintén nézz utána és ha a legtöbb ilyen tárgy tetszik, akkor már csak az a kérdés, hogy később azzal a végzettséggel milyen munkát végezhetsz. Ha az is tetszik, akkor már meg is van a szakod.

De mint ahogy az előttem szólók is mondták, egy szakváltás igen gyakori. Én 2 év után váltottam szakot:D de cserébe megtaláltam ami tényleg érdekel.

2020. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!