Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az egyetem és...

Mi a különbség az egyetem és a főiskola között?

Figyelt kérdés

Nem tervezek egyetemre menni, erre a szüleim azzal jönnek, hogy menjek fősulira.

Most a kettő ugyanaz vagy különböző?



2020. nov. 15. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Menj csak egyetemre, vagy hülyén akarsz meghalni?
2020. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Mindkettő felsőoktatási intézmény, ez igaz. A múltban a főiskolákon kevesebb féle / rövidebb / gyakorlatiasabb / rövidebb (3-4) éves képzések voltak, mint az egyetemen. Manapság a kétciklusú (BSc és MSc) képzés átírta ezt, a főiskola annyit jelent, hogy kizárólag vagy majdnem kizárólag BSc képzések vannak és szűkebb körben (1-2 tudományterület, míg az egyetem több) . Általában egy adott, mondjuk BSc, szakmak van egy presztízssorrendje, ezekben az egyetemek általában, de nem mindig, előrébb vannak.

Az elmúlt időszakban sok főiskola egyetemmé vált.

2020. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Ma már nincs hagyományos értelemben vett főiskola, csak bolognai rendszerű képzés, amelyben a 3-3,5 év alatt szerezhető BA vagy BSc megfelel kb a régi főiskolai diplomának. Névleg vannak azért még főiskolák, de ők is rendes BA/BSc diplomàt adnak.
2020. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Az előttem írók jókat mondanak. Leegyszerűsítve a BSc alapképzés felel meg a régi főiskolainak nagyjából, a MSc pedig az egyeteminek. A képzési intézmény elnevezése már lényegtelen, de úgy tudom már szinte mindenhol megváltozott egyetemre a név. Például Színművészeti Főiskolából lett Színművészeti Egyetem. A bolognai képzés előnye a moduláris rendszer, ami szakváltásnál vagy átképzésnél igen hasznos, mert korábbi tanulmányidból beszámíthatnak vizsgákat.
2020. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a szüleid nem tudják mi a különbség a kettő között csak oda nyögtek valamit,mert "jól hangzik". De egyébként fentebb már elmagyarázták.
2020. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!