Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE TTIK gazdasaginfó szakról...

SZTE TTIK gazdasaginfó szakról mi a véleményetek? Mennyire ajánlott oda menni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem rossz szak, de "se nem közgáz, se nem infó". Én inkább mást választanék. Ha gazdasági szak érdekel jobban, akkor pénzügy és számvitel, ha infó, akkor Szegeden a programtervező informatikus szak a legjobb szerintem (a kettő közül egyértelműen ez a jobb minőségű képzés ott). Közgázból van jobb, csak nem Szegeden. Informatika miatt viszont nem kell Szegedről elmenni, az jó képzés.
2020. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm a választ! Nekem pár ismerősöm javasolja a szakot. Bar pont amiatt, hogy közgáz és infó egyben.

De miért mondod, hogy se nem közgáz meg se nem infó?

2020. nov. 19. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Amikor azt látod, hogy "kettő az egyben", az a valóságban a legtöbbször azt jelenti, hogy egyik sem igazán. Így van ez az egyetemi képzésekkel tipikusan. A műszaki menedzser se nem műszaki képzés igazán, se nem üzleti, vagy pl. a mechatronikai mérnök is egyfajta átmenet akar lenni több szak között. Egyiket sem tudom jó szívvel ajánlani, sok ismerősöm véleménye alapján. Hasonló illik a gazdaságinformatikus szakra is. Közgáznak egyáltalán nem közgáz, a szakot elvégezve nem fogsz tudni sikerrel pályázni sok "igazi" közgazdászt váró munkakörre, ellenben ugyan az informatika sokkal hangsúlyosabb a képzésen, mint az üzleti ismeretek, ilyen téren mégis jóval többet lehet kihozni a proginfóból és a mérnökinfóból, ha ez a vonal érdekel. Szegeden inkább a proginfó a nyerő, de ezt fentebb már úgyis írtam. Persze tudni kell, hogy jóval nehezebb is elvégezni, mint egy gazdasági képzést, illetve valamivel nehezebb a gazdinfónál is.
2020. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem! Koszonom a valaszodat!
2020. nov. 19. 20:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző zöldségeket beszél, gondolom gyk-n összehordott hülyeségeket fújja, de közben személyes tapasztalata nincs.


Három infós BSc képzés van. Proginfó, mérnökinfó és gazdinfó.

Azt érdemes tudni róluk, hogy mindegyik INFORMATIKAI képzés, csak vegyítve más ismeretekkel.

Elárulok egy hatalmas titkot. A három szakon nagyjából hasonló mennyiségű informatikai tárgy van, ergo IT terén mindhárman egyenértékűek, teljesértékűek.

Annyi a különbség, hogy másra specializálódnak, vagy éppen csak mással egészítik ki a szakot.

Proginfónál rengeteg matekkal és elmélettel tömik ki az órarended, mérnökinfón mérnöki tárgyakkal mint például elektronika, kevéske fizika, stb, míg gazdinfón pedig gazdasági ismeretekkel. De azt sem úgy kell elképzelni, hogy full tömény közgáz tárgyak behajítva a programozás meg adatbázis tárgyak közé, teljesen nem odaillőként.. Nem. A gazdinfó még mindig IT szak, így csak az a különbség, hogy vállalatok irányában közelíthetik meg akár az infós tárgyakaikat is, illetve vannak területek amikor nagyon jól kombinálható a két terület, meg akár alapokat is szerezhetsz egy másik területről, ami nem csak a projected megszervezésében segíthet, de akár mindennapi életben is.


Ezek a "két szék közé ül meg a se nem közgazdász se nem informatikus" szöveg csak olyanok száját hagyja el, akiknek totál semmi rálátásuk nincs. Tehát ha neked éppen ez a szak tetszik, akkor nyugodt szívvel jelentkezz rá, hisz bárhogy is nézzük, még mindig a legjobb és legélhetőbb szakok közé tartozik a többi IT szakkal egyetemben.

2020. nov. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez bíztatóbb!

Köszönöm a részletes kifejtést!


Ha kérdezhetem, ez személyes tapasztalat, amit megosztottál velem?

Illetve, esetleg tudod, hogy gazdaságinfó képzés után milyenek a kilátások? Mint fizetés, mint álláskeresés terén..

2020. nov. 20. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Igenis meg nem is. Angliában tanulok és most vagyok harmadéves. A szak magyar viszinyokban a gazdinfóhoz van a legközelebb, meg rengeteg helyen is utána jártam milyen Magyarországon a képzés, azért is írtam a fentieket

Kilátás és fizetés csak rajtad múlik. Felvin amúgy vannak ábrák, hogy milyen összegekre lehet számítani adott munkakörökben, illetve milyen területeken helyezkednek el az ott végzettek.

2020. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat ismet!

Azt hittem, hogy a felvis ábrák nem feltétlen tükrözik a valóságot

2020. nov. 20. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!