Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakmunkára miért pont diplomá...

Szakmunkára miért pont diplomások biztatják a fiatalokat?

Figyelt kérdés

Érdekes módon szakmunkástól még sosem hallottam hogy micsoda jól fizető karrier a szakmunka.


Eközben már állami reklámokban tolják a propagandát hogy a szakmunka a jövőd stb.


Bármely ismerősöm aki szakmunkás lett az anyagi problémákkal küzd, vagy elhagyta a szakmáját, ellenben nem sok olyan diplomás IT-s mérnök, közgazdász stb. emberrel találkoztam akinek filléres gondjai lettek volna.



2020. nov. 21. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Talán mert ez a munkája?


Azért sok jól menő szakmunkás is van, és sok használhatatlan diplomás is, aki végül külföldön kétkezi munkát végez. A kép nem csak fehér vagy fekete.

2020. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

# 1


Igazad van de a jól menő szakmunkás a ritka kivétel, ahogy a nyomorgó diplomás is.


A nagy átlagra gondolok.

2020. nov. 21. 10:11
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tudom mások miért. Én diplomásként, akkor javasolnám a diplomát, ha valaki szakmunkás akar lenni. Először diplomázzon le, majd végezze el a szakmunkást, amiben dolgozni szeretne. Hogy miért mondom? Azért, mert ad egy másfajta tudásszemléletet, világlátást, értékrendet a diploma, amivel már másként fog a szakmunkára nézni és az ottani tudást elsajátítani. Plusz, ha vállalkozása lesz jól fog jönni neki a releváns diploma tudása. Én annak is azt javaslom, hogy diplomázzon le, aki földműveléssel akar foglalkozni. Végezze el az agáregyetemet, majd az aranykalászos gazdát és úgy lásson neki. Teljesen más kvalitásokkal fog a földműveléshez állni, mintha 8 általánossal látna neki. Nézzétek meg a holland mezőgazdaságot vagy a svájcit, a földművesek döntő többségének van diplomája. Sokkal könnyebben fog újításokat, új technikákat elsajátítani, mint akkor, ha értő olvasás is nehezen megy.
2020. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Mert látjuk, hogy sok ember boldogabb lenne egy rendes szakmával, mint gyenge egyetemistaként.
2020. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy gondolom, hogy van aki tehetséges és a sz..-ból is várat épít de van olyan is aki bele születik a jóba csak nem tudja hasznosítani.
2020. nov. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Mert a diplomasnak szuksege van a szakmunkasra.

Hiaba vagy jolmeno ugyved ha nincs aki felepitse neked a hazat, megjavitsa az autot, stb.


Szakmunkaskent kemenyen kell dolgozni hogy az ember jol eljen. Ha alkalmazott vagy akkor az a lenyeg hogy jol es gyorsan is dolgozz, ezt szeretik a vallalkozok.

Jobban jarsz egy ertelmes diplomaval.

Akkor mondom hogy felesleges a diploma ha valami haszontalan szakrol van szo, pl filozofia, muveszet. Ezekkel nem kapsz allast es a vegen a teszkoban kasszazol es igy jobban keres nalad a komuves, festo.

Viszont ha valamilyen mernoknek tanulsz, jogi egyetemet vegze, orvosnak tanulsz akkor joval tobbet fogsz keresni.

2020. nov. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

6. "ha valami haszontalan szakrol van szo, pl filozofia, muveszet"


Tehát Steve Jobs, Apple-alapító, aki filozófiát tanult a Reeds magánegyetemen, haszontalanul tette. Értem.

2020. nov. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!