Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a hegesztő...

Mi a véleményetek a hegesztő szakmáról, akik benne dolgoznak?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és erősen gondolkodok rajta, hogy más irányba kéne elindulnom. Jelenleg folyamat mérnök vagyok egy pesti multinál, diplomám is van. A fizura nincsen panaszom, viszont számomra elképesztően stresszes ez a munkakör, az egészségem is kezd rámenni, nem akarom tovább csinálni. Olyan melót akarok ahol nincs egyszerre 100 határidő és 100 dolog amit csinálni kell, és nem kell folyton másoknak dirigálni meg a főnök előtt stand up-olni. Nem tudok túl sokat a hegesztésről, csak azt hogy külföldön is nagyon keresett és megfizetik a szakembereket. Érdemes lenne ebbe belevágni? A 2 éves szakképzéskés után kezdőként lehet vele melót találni? Mennyi gyakorlat kell hozzá, hogy el lehessen kérni br 350-400 ezret?

2020. nov. 22. 20:25
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Nehéz és egészségtelen munka. A szakképzés önmagában még kevés, minősítések kellenek, hogy komolyabb pénzt tudj keresni.
2020. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Exem hegesztő volt. Nagyon jol keresett mikor olyan helyen volt.

Viszont. Kimerito, télen is dolgozniuk kell a nagy hoba is, ugyanez nyáron: hegesztes hoje + 40 fok.

Ezenkívül remélem tudod hogy kemény fizikai munka es 45-50 éves korodra nem marad ep fogad mivel az egyik hegesztesi mod (sajnos nem tudom most melyik) erosen mérgező.

Ha csak x évig gondolod teljesen jo megelhetoseg. De exem pl ott hagyta inkább.

2020. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Egyebkent exem nem is volt igazi hegesztő. Nem volt szakmaja rola csak par évig tanulta. Igyis keresett 400-500-at.
2020. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A te problémádra a jól optimalizált személyes jegyzetkezelő rendszer a megoldás, meg persze egy rohadt nagy piros leszarom gomb, amikor valaki más problémája az egész szar, amivel szivatni próbálnak.
2020. nov. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Van olyan wolframelektróda amit pirosra jelölnek...


Mert ívhúzás közben radioaktív gázok és sugárzások szabadulnak fel...

2020. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Itt van a piros elektróda, Tóriumos.


[link]

2020. nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Más kérdés, hogy kimutatható hatása nincs életkorra vagy öregkori betegségekre. Mondjuk nem olyanokra, akik zabálják az olajos vasport negyven évig, hanem akik használják a védőfelszereléseket.
2020. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

7/


Lehet még nem jártál műhely közelében, vannak munkák amiknek végzését nagyban megnehezítik a védőfelszerelések! Próbálj már meg kesztyűbe flexelni vagy szalagcsiszolón csiszolni, aztán ha lerántja rólad és bedarálja az összes ujjad, majd ne csodálkozz!

2020. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Köszönjük 8, viszlát!
2020. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Nah . Öntsünk tiszta vizet a pohárba . Veletek ellentétben én hegesztő vagyok :D Az eddigi munkahelyeimen egy olyan hegesztési eljárás sem volt . Amitől kiesnének a fogaim és a hajam . Most jelenleg külföldön dolgozok egy hatalmas csarnokban . Sima hegesztő gépek és elszívók vannak . Semmivel sem károsabb , mint egy otthoni 3 műszakos szalag munka :D

Persze biztos vannak szar helyek is , de ez mindenhol így van . Én most ezt szeretem csinálni . Mindig tanulok új dolgokat . Fejlesztem az angol tudásom . A pénz se rossz .


Bár , kedves kérdező . Ha már valamilyen szakma érdekel . Inkább a csőszerelő . Szerintem az jobb , mint a hegesztő . Pár év múlva én is vissza váltok rá . :-)


24/F

2020. nov. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!