Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hol tudnék ilyen...

Szerintetek hol tudnék ilyen témában továbbtanulni, hova érdemes mennem? Részletek alul:)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, végzős (hatosztályos) gimnazista.


Teljesen el vagyok veszve, merre tanuljak tovább. A suliban emelt magyar és angol faktra járok, mindkettőből jó vagyok, angolból most tettem emelt szinten érettségit előrehozva.


Húz a szívem a bölcsészkarra, de valahogy úgy érzem, nem nekem való az egyetem. Már így is rühellem a tanulást, nagyon nem érdekel, inkább a művészet felé hajlok.


Igazából az eredeti terv már több éve a kaposvári színművészeti volt, készülök is a felvételire, és tisztában vagyok mindennel ezzel kapcsolatban, de több év után most nagyon elbizonytalanodtam, valahogy egyáltalán nem látom magam ebben az egészben, túl nagy falat. (ez valószínűleg ennek a bizonytalan és stresszes évnek a következménye is, évekig tudnék keseregni, mennyire el vagyunk maradva mindennel az online oktatás miatt, de most ebbe nem megyek bele, elég annyi, hogy motivációm az nulla)


Lényeg a lényeg, a kisfilm készítés nagyon érdekel, főleg a vágás és az üzenetközvetítés része, ahol megszületik egy hangulat, meg a részletek fontossága, a zenével való játék és az érzelmek közvetítése- ezek mind-mind baromi izgalmas dolgok. Sokszor csináltam már és rutinos vágó vagyok egyébként, és ritkán vagyok magamban biztos, de ebben elég ügyes vagyok.(: Nem mellesleg nagyon élvezem is.

Szóval.

Mindenféle filmkészítés (? még azt sem tudom, ezt hogyan lehetne összefoglalni- művészeti vágás? :DD) érdekel, elsősorban művészetileg, de egy Filmművészetinek nem tudom, mennyi köze van ehhez, illetve szívesen készítenék bizonyos projektekhez kisfilmeket, pl. egy város/rendezvény/egyetem rejtett dolgait, amiben egyébként a lényeg rejlik, bemutatni, annak hangulatát megfogni és átadni.


Nem probléma, ha nem tudtok ennyire specifikus kérdésre 100%-osan válaszolni, azt is nagyon megköszönöm, ha már csak abban tudtok segíteni, merre gondolkozzak, hol tudnék tájékozódni, mert ezek a pályaválasztási kvízek mind visszadobnak a színművészethez, vagy csak szimplán megállapítják, hogy hozzám a művészet való. Szóval, na, nem nagy segítség egyik sem.


Nem muszáj magyar egyetemekben/továbbtanulásban gondolkozni, bár egyedül csak angolul tudok, és fingom sincs a külföldi továbbtanulás hogyanjairól, mert eddig sosem fogalmazódott ez meg bennem, de izgalmas lenne az is. :D


Nagyon-nagyon köszönöm előre is a válaszokat, és ha szerintetek is punci vagyok, hogy nem kajtatom az A terves álmaimat, ne féljetek megmondani azt sem!


És persze vigyázzatok magatokra!



2020. nov. 22. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj művészettörténet szakra.
2020. nov. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egy gyakorlatiasabb jótanáccsal szeretnék hozzájárulni a sikereidhez. Ami a te vágyaidnak megfelel, az sajnos szakmaként várhatóan nem fog működni, ebből csak szökőévente 1-1 ember tud megélni...biztosan erre akarsz apellálni, és ilyen kockázatos életútnak kitenni magad? Eddig a rossz hír. A jó viszont az, hogy megtaláltad a hobbidat. A gyakorlatban ez sok embernél úgy szokott kinézni, hogy szerez egy piacképes szakmát, ami nem feltétlen arról szól, hogy imádja csinálni, de már a húszas évei elején megpróbálhat anyagilag függetlenné válni, és ez nagyon nagy dolog. Onnantól kezdve, hogy ez rendben van, a teljes szabadidődet fordíthatod arra, ami valóban érdekel (még kapsz is ezzel pár évet, hogy kitaláld, finomítsd a gondolataidat). Lehet, hogy egy nappali tagozatos képzésre már nem fogsz beiratkozni, de más képzések, tanfolyamok így is rendelkezésedre fognak állni, ráadásul az sem lesz annyira megterhelő, hogyha mindezek anyagi terhelést is jelentenek.


"és ha szerintetek is punci vagyok, hogy nem kajtatom az A terves álmaimat, ne féljetek megmondani azt sem"


Ez kétesélyes, és persze nagyon kockázatos dolog. Biztosan van pár olyan ember, aki bevállalta és bejött neki az élet, de minden sikeres emberre jut többszáz, akinek meg nem jött össze, csak róluk nem esik szó. Szerintem nem kell lemondanod az álmaidról, de legyen b) terved! Ne menj "mindent, vagy semmit" alapra építve, fejjel a falnak!


Egyébként pedig böngészd végig akár az SZFE egyéb képzéseit, vagy pl. a MOME, az MKE és az ELTE-BTK szakjait, olvass el minél több szakleírást, nézd meg a tanterveket, az oktatott tárgyakat, aztán ha ezekkel eltöltöttél egy kis időt, nagyjából szerintem körvonalazódhat, hogy mihez lenne kedved. És persze nem csak ezeken a helyeken vannak képzések, tanfolyamok, de innen már el tudsz indulni.

2020. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!