Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duolingo appról mi a véleménye...

Duolingo appról mi a véleményetek? Szinte nulláról meddig juthatok?

Figyelt kérdés

Az iskolai nyelvoktatás nem igazán vált be, így magamtól szeretnék 18 évesen megtanulni angolul.

Pár ismerősöm is használja a Duolingot, nekik jó véleményük volt róla, bár nekik volt alap tudásuk.


Ha én most elkezdek a Duolingoval tanulni, milyen eredményre számíthatok szinte 0 angoltudásról?


2020. nov. 23. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

A helyedben én csinálnám:


1. Duolingo + click4skill (szótanulás)

2. Utánna pedig nyelvkönyveket venni, amiből az iskolában is tanulnak. Keress egy könyvsorozatot általános iskolásoknak és azt vedd meg, rágd át. Azért kezd előszőr ezekkel mert így biztosabb lesz a tudásod.

3. Középiskolás könyvsorozat B2-ig szerezd be, azt vedd át.

4. Utánna pedig pár óra magántanár.


Szalai Nórinak van napi angol leckéje amit email-ben küld ki. Ingyenes!

2020. nov. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el tanárhoz, egyedül nem fog menni, ha azt se tudod, hol kezd el. Másrészt hiába érted meg a nyelvtant és magolod be a szavakat, beszélni nem fogsz tudni.


Ettől függetlenül amit javaslok: Oxford nyelvtankönyv + olvass sokat angolul és nézz videókat, filmeket. A BBC learning English oldalt is érdemes megnézned.

(Van egy angol nyelvű könyvsorozat is, English grammar in use, English vocabulary in use, English collocations in use stb., én ezeket is szeretem, ezekben minden angolul van, de érthetőek a magyarázatok.)

2020. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
És ha nincs pénze angol tanárra, akkor mit csináljon?
2020. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyan nem angolra, de használtam duolingót nyelvtanulásra, sőt még használok is. Hellyel-közzel van amiben egyetértek az előttem válaszolókkal. Gondolom nincs pénzed, vagy jelenleg nem akarsz nagyon sokat költeni rá, amit én teljesen megértek.

Én azt mondom és mindig azt mondtam, hogy nem rossz a duolingo, de önmagában nem is elég.

Kezd el nyugodtan, az elején nagyon könnyen megjegyzed a kifejezéseket, szavakat, De egyre több lesz, nehezebb és jönnek a nyelvtanok. Vegyél mellé nyelvkönyvet. De kérlek nézd meg előtte alaposan, vagy kérdezősködj körbe, hogy olyat vegyél ami tényleg hasznos. Nekem van pár haladóbb könyvem pdf ha szeretnéd írj priviben és átküldöm :))

Szótárt is szerintem érdemes beszerezni, és duolingo után amit csak tudsz írj le egy füzetbe, nézd meg hogy a kis tippek, megjegyzés fül alatt milyen indokát ir le mert hasznos nyelvtani dolog vannak ott.

Menni fog, és ha már jobban megy, nézz videókat, filmet, sorozatot magyarfelirattal, sokat lehet belőle tanulni.

Sok sikert! :))

2020. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak is, sokat segített.

Igen, terveztem mellé könyvekből is tanulni, pdf-ben megvan az Oxford angol és az English File kötet is, úgy hallottam ezek a legjobbak.

2020. dec. 14. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azok nagyon jok!
2020. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!