Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ma ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ma ahhoz, hogy valaki újságíró legyen? Érdemes/szükséges szakirányú képzést végezni?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy szükséges-e vagy érdemes-e konkrétan szakmába vágó végzettséget szerezni (gondolok itt a kommunikáció és média szakra, vagy újságíró tanfolyamokra) vagy ezek nélkül is tud érvényesülni az ember. Ha pedig képzés, akkor kommédia egy jó egyetemen vagy mondjuk egy szakirányú továbbképzés, esetleg valamilyen egyéb újságíró tanfolyam is elég? Ezek adnak-e elég tudást, tapasztalatot stb., hogy utána azt mondja az ember, hogy érdemes volt elvégezni?

Azért kérdezem, mert érdekel az újságírás, ugyanakkor nem ilyen területen tanulok. Nyelvszakos vagyok, ami szegről-végről kapcsolódik az íráshoz-kommunikációhoz-médiához, de mégis egy más aspektusból közelíti meg és szakmai tárgyaim értelemszerűen nincsenek. Nem tudom, hogy mindenképpen ezen a vonalon kellene-e továbbtanulnom, ha a jövőben esetleg ezzel szeretnék foglalkozni. Pláne úgy, hogy egyre több helyen látja az ember, hogy ma már kvázi mindenki tartalomgyártó, influencer, youtuber, blogger, vlogger, író stb., stb.... nehéz eldönteni, hogy mik a határok, mi a minőség és így tovább.


2020. nov. 28. 15:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!