Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem (régészeti szakirán...

Történelem (régészeti szakirány) szakhoz két darab emelt szintű érettségi szükséges?

Figyelt kérdés

Épp az előbb nézegettem felvin a 2013-ra meghirdetett szakokat és a történelemhez oda van írva, hogy emelt szinten kell teljesíteni a töri tantárgyat. Ez eddig is tiszta volt, azonban a választható tantárgyak után még oda is van írva, hogy legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni. Idézem:


történelem (E) és

földrajz v. latin nyelv v. magyar v. egy idegen nyelv (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


Itt egy kicsit összezavarodtam, mert eddig nem kellett két emelt szintű, és nem is arra készültem, így ezt most nem értem. Nem tudna valaki segíteni?


2013. jan. 2. 13:20
 1/4 Anke válasza:
Szia! Most elolvastam a kérdésedet és én is összezavarodtam.Én úgy értelmezem, hogy az a legalább egy emelt az a történelem kell, hogy legyen. A többi felsoroltból pedig középszinten kell teljesítened és vinned az emelt töri mellé még egy érettségit.Szerintem! De ha nem így van akkor az gáz, mert én is oda készülök ahová te, s én csak a törit rakom emelten...:/ Lényegében várom más hozzászólók véleményét, hátha valaki okosabb ...én nem tudok segíteni, csak reménykedem, hogy nem kell csak a töri emelt ! :D
2013. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a történelmet kell emelten csinálni. Elsőnek én is megijedtem. Ha a felvi.hu-n rákattintotok az adott egyetem történelem[régészet] szakra akkor kiírja ilyen szép kék téglalapokban, hogy mit, hogyan kell teljesíteni. Ennek alapján úgy értelmezem, hogy csak a töri kell emelt szinten, mert alatta már az van, hogy közép v. emelt szint. Bár ne vegyétek 100%-ig biztosra. Ez a legnagyobb gond, hogy ilyen fél szavakkal úgy meg tudják kavarni az embert.

Amúgy én is régészetre adom be első helyre.

2013. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ide adnám be első helyre, csak azt nem tudom, hogy e szakon belül is lehet majd keleti kultúrák irányába orientálódni?
2013. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak a törinél van az E betű, vagyis az kell csak emelt szinten
2016. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!