Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jár innen valaki a Pázmány...

Jár innen valaki a Pázmány Péter vagy a Károli Gáspár Egyetem Pszichológia szakára?

Figyelt kérdés
Ha igen, adna pár infot. Ez a 2 egyetem, ami most legjobban érdekel. Szlovákiában lakom és nekem a kötelező érettségi tantárgyaim a magyar, szlovák és idegen nyelv, plusz bioszból megyek 4.ként. Ha a mostani évvégi jegyeimet vesszük, akk mindegyikből 5ös voltam.( bár nem tudom, emnnyit számít ez) Nézegettem a felvi.hu-t, bár sokszor képtelen vagyok eligazodni azon az oldalon. Mit néznek az érettségin kivül, milyen tantárgybol nézik a jegyeket és melyik évfolyamokban, esetleg ezen kivül vmi mást még? Valamilyen nyelvvizsga "szükséges" ahhoz, h bekerüljek, ha a pontokat vesszük figyelembe? Eddig nem igazán volt rola szó, hogy Magyarországon tanulok tovább, de mostanában egyre többet játszom el ezzel a gondolattal. Igaz, nekem a Mo-i felsőoktatási rendzser még kicsit átláthatatlan, de ezért nem kell lehurrogni, tudom a gugli a barátom :D tájékozodom én eleget, csak néha kiborito, hogy valami 6féleképpen van fent a neten. De aki tud választ adni a kérdéseimre, annak nagyon hálás lennék :)) köszi
2010. aug. 11. 15:14
 1/2 anonim válasza:

Szia!

ÉN Pázmány pszichológiás vagyok és már csak azért is javasolnám mert nagyon sokan járnak hozzán szlovákiából :)

A ponthatárok miatt 1 nyelvvizsga minimum szükséges, én egy felső és egy középfokúval csak költségtéítésesre kerültem be :(

A Károli is nagyon jó képzést nyújt, csak ajánlani tudom mindkét iskolát

2011. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,én a Károlira járok. A pontszámításnál nem a jegy a lényeg,hanem a százalék,tehát,hogy hány százalékos lett az érettségid az adott tárgyból.Plusz pontot kaphatsz az emelt szintű érettségiért és a nyelvvizsgáért,illetve hátrányos helyzet esetén.Tavaly a következő érettségi tárgyak közül kellett kettőt választani: matek,magyar,biosz,töri,idegen nyelv.Ez a pontszámítás egyébként nem csak a Károlira,hanem az összes magyar egyetem pszichológia szakára érvényes.


21/L

2011. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!