Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a pszichológia szak...

Milyen a pszichológia szak egyetemen? (Valaki aki oda jár)

Figyelt kérdés

Most arra gondolok hogy mennyire nehéz... mármint van a biológiai része, neurológia stb... Mennyire nehéz, sokat kell tanulni?

És.. azt olvastam hogy a mateknek is van szerepe a pszichológia tanulásban, áll. van olyan tantárgy hogy pszichometria? Mi ez, és..miylen? Sajnos én nem vagyok jó matekból, nem is szeretem... Meglepett hogy e is kell hozzá és eléggé félek tőle:S


2011. szept. 10. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a pszichometria a pszichológiai személyiségtesztekkel foglalkozó tárgy. matekból csak statisztika kell, mert statisztikai programmal készíti a pszichológus az elemzéseket.

a bioszos része nehéz. a gimis anyag az alapja de annál sokkal több, főleg neurológiai szempontból, mert a pszichológia szempontjából az agy és az idegrendszer lényeges. az anatómia meg mindenképp magolás.

én se vagyok jó matekból, de ez kell a szakmához, szóval nem panaszkodom, ha kell hát kell.

2011. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És tudnál valamit mondani a biosz részéről? Nagyon nehéz? és kb mennyi anyagot adnak fel?
2011. okt. 6. 17:36
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

sokat. mit vártál?? figyelj, ha nem fűlik a fogad a sok tanuláshoz, akkor felejtsd el ezt a szakot. sokat kell tanulni, még jó, hogy igen... te szívesen mennél olyan szakemberhez, aki végiglazázta az egyetemi éveit?

a biosz nehéz, nehezebb, mint a gimis anyag.

2011. nov. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!