Matematika szak mellett szeretnék elkezdeni egy másik egyetemet is, valamilyen olyan szakon ami egy általános műveltséget is ad. Mely szakokban érdemes gondolkodni?

Figyelt kérdés

Csak 2021 őszén szeretném elkezdeni, addig még van idő gondolkodni azon, hogy mit is...


Fizetősre akarok majd menni...


Ha addig a pandémia okozta állapotok nem változnak pozitív irányba, az is lehet hogy egy angol távoktatás területén kiemelkedő egyetemre jelentkezek majd, még nem tudom.


Leginkább a szabadbölcsészet és az irodalom szakokban gondolkodom...

Szabadbölcsészet után lehet, hogy még a filozófia MA-t is megcsinálnám.

Esetleg még érdekel a történelem is, de egyelőre nem annyira mint a fentebb említettek.


Szeretek olvasni, mind szépirodalmat, mind pedig filozófiát, de egyikben sem vagyok annyira jártas és nem tudom hogy így mi alapján kéne választanom...


Filozófiai területről olvastam Marcus Aurelius elmélkedéseit, Camustól gyűjteményt, illetve a Pestist, ifjabb Senecát is, tehát egy jó adag sztoikus filozófiát. Hamvas Bélától Scientia Sacra első kötetés és Kierkegaard Vagy-Vagy valamint Félelem és reszketését is...


Nem tudom, hogy melyik szak építene jobban, de amúgy az irodalom és a filozófia is nagyon érdekel...

De azért azt tudni kell, hogy humán területen (egyelőre) nem vagyok kiemelkedő semmiben. A helyesírásom sem a legjobb... Még szerencse hogy az nem igazán számít.



2020. nov. 30. 03:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem matekkal a filozófia nagyon jó irány. Mert egy jó része kapcsolódik matekhoz. Van direktben matematika filozófia mint téma. Meg ismeretelmélet/tudományfilozófia, ami baromi jó.
2020. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%
TTK matek mellett van időd ezekre?
2020. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!