Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Válthatok egy karon belül...

Válthatok egy karon belül szakot úgy, hogy az eredeti szak amin vagyok magyar nyelvű, de én angolra szeretnék váltani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy lehetséges a szakváltás 1 karon belül min. 2 félév teljesítése után, viszont azt nem tudom, hogy úgy válthatok-e, hogy nyelvet is és szakot is egyaránt (eredeti szak: kereskedelem és mark., és amire váltanék: angol gazdmen.) A kérdés azért merült fel bennem, mert az angol nyelvű szak kettős diplomát ad, és nem tudom, ehhez lehet-e ‘később csatlakozni’.

2020. dec. 4. 02:08
 1/2 A kérdező kommentje:
ja és az lemaradt, hogy TUDOM hogy meg kellene érdeklődnöm a TO-n, csak éjjel kettő van és ilyenkor nem kapnék választ, viszont nagyon kiváncsi vagyok😁
2020. dec. 4. 02:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudsz csak úgy váltani.


Teljesen más szakról van szó és az oktatás nyelve is más. Eleve mások a ponthatárok az angolnyelvű képzéseken és a félév ára is jóval több, mint mondjuk a magyar nyelven oktatott gazdálkodás és menedzsmentnek.


Általános felvételi eljárásban (februárban) kellene ezt intézned. Magyarul újrafelvételizel. Illetve megpróbálhatod az eddigi kreditjeidet elismertetni, mert vannak bőven a két szaknak közös tárgyai, de lehet semmit se fognak neked jóváírni. Mivel az angol nyelvű képzésen más tárgykóddal van minden, hiába ugyanaz a tárgy tartalma.

2020. dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!