Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen, nappalin az egyéni...

Egyetemen, nappalin az egyéni tanrend pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ilyen esetben mennyit kell bejárni? Csak vizsgákra kell, vagy óránkra is? Én igazából csak hétvégén tudnék bejárni, erre általában van lehetőség?

2020. dec. 4. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Hivatalosan kedvezményes tanulmányi rendnek nevezik. Nálunk úgy van, hogy mielőtt kérvényeznéd, minden egyes oktatótól kell engedélyt kérned, és ők egy űrlapon beírják egy táblázatba, hogy az órák hány %-a alól adnak felmentést, és akkor mindegyikükkel lehet egyeztetni. Benne van a pakliban, hogy bizonyos tantárgyak esetében nem adják meg, mert olyan gyakorlat, labor, akármi, amit nem lehet jelenlét nélkül megcsinálni.
2020. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen! Egyébként meg van szabva, hogy hány félévre lehet kérni? Elvégezhetem mind a pl. 3 évet egyéni tanrendben?
2020. dec. 5. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudom, az adott egyetem (kar) tvsz-e szabályozza ezeket a kérdéseket, ott kell megnézni. De minden félév elején kell kérvényezni.
2020. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!