Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi szól a gyógytornász szak...

Mi szól a gyógytornász szak ellen és mellett? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Láttam hogy k@a sok pont, hogy milyen érettségik kellenek, de szeretnék ennél mélyrehatóbb dolgokat is megtudni róla. Mennyire érdemes annak menni gyógymasszőr előképzettséggel? Miért érdemes megcsinálni (annak ellenére hogy nem hiányszakma)? Illetve aki már benne dolgozik, mit kell tenni hogy ne sztk-s gyógytornász legyek, aki egy gyakori gerincbetegséggel se tud mit kezdeni, torna közben nem figxel a tartásra, stb?

2020. dec. 10. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden téren, ha nem az "alja" akarsz lenni akkor képezned kell magadat az egyetemi éveket követően is, neked kell utánanézned, hogy mik a legújabb fejlemények, illetve az egyetemen nem tanítanak meg mindent amit tudni kell. A jó hír az, hogy mindenre van lehetőség megtanulni csak időben utána kell nézni.
2020. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyógymasszőr nem igazán ad sokat. Valaki csak azért csinálta, hogy legalábbtanuljon a következő felvételiig, volt aki azt akarta csinálni, dolgozott benne egy évet, majd jött egyetemre de nem masszázson kívül egy kis anatómia volt, amit tudott... okj-n kb a sacrumot is úgy veszik, hogy az ott van és kész. Anatómián minden részét tudnod kell bsc-n soten és szegeden is.

Akkor érdemes megcsinálni, ha ez az álmod. Ha csak amiatt választod, mert az orvosi “hosszú” és/vagy huu sokat fogsz ezzel keresni, akkor nem érdemes ebbe belevágni.

Az hogy hol helyezkedsz el, függ az egyetemtől, gyakorlatokról (itt ha rosszabb egyetemen vagy, kevesebb helyre tudsz elmenni) illetve hogy tanulás mellett kezdtél-e már valamilyen tanfolyamot, esetleg tdk és persze a vágyaidról. Naív gondolat azthinni, hogy mindenki wellnesközpontba kerül... Nincs annyi hely, hogy mindenki bekerüljön ilyenekre :D Valakinek meg nincs is vágya arról, hogy halálra keresse magát, mert ez nem egy olyan szakma.

Suli után rengeteg posztgraduális képzés kell, kb itt szakosodsz és ezeknek az ára 1.5-2 millió/képzés. Lásd fasciamodellezés vagy dévénytorna, mckenzie.. (én jeleleg diákmunkával ezekre gyűjtök, hogy végzéssel legalább egy részt eltudjak kezdeni a fasciával. Az 450ezer)

Kb karrier végéig követned kell a “divatot” és fejlődni, minél több tapasztalod és képesítésed van, annál jobban indulsz egy-egy jobb helyen.

2021. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!