Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Va n itt valaki, aki budapesti...

Va n itt valaki, aki budapesti gazdaságinformatikus alapszakra jár? Tudnátok kicsit mesélni a képzésről? :)

Figyelt kérdés

Én az Elte proginfón vagyok gólya, de nem vagyok benne biztos, hogy az én terepem ez a szak. Nekem túl száraz, hiányoznak a humánosabb jellegű tárgyak, hiányoznak középsuliból a nyelv- és töriórák, hogy esszéket kelljen írni, összefüggéseket kelljen érteni és kreatívnak kelljen lenni.

Ugyanakkor a szakmai részét pedig aránylag szeretem, ettől nem távolodnék el, tetszik ez az iparág.

Ezért gondolkozom a gazdinfón. Attól viszont tartok, hogy egy gazdinfó alapszakon esetleg kevés szakmai ismeretet szerez az ember, és a végén nemigazán nevezheti magát informatikusnak.

Leginkább a BGE alapszak specializációi tetszenek egyébként így kívülről, legkevésbe pedig a corvinus, ahol egy igazni programozós tárgyat sem láttam.

Előre is köszi a válaszokat :))



2020. dec. 12. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Felvételizz párhuzamosan szociológia szakra és csináld őket együtt. Vagy valamilyen gazdasági szakra, szombati levelezőre. Szakmailag is nagyon ütős később, és teljes értékű szakember lesz belőled.
2020. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolkozom abban, hogy párhuzamosan gazdasági tárgyakat is végezzek, aztán az alapszak után akár egy gazdasági bsc-t könnyebben meg tudnék csinálni, akár mehetnék gazdinfó msc-re. De ha esetleg végleg rájövök, hogy tényleg nem akarok az IT bugyraiban elmerülni, kérdéses, mennyi értelme van a proginfót erőltetni.
2020. dec. 12. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a Corvinus valóban nem túl jó mint képzés de mint diploma jól hangzik a munkálatóknak


én még a Óbudait tudnám ajánalni megfontolásra ott a képzés fele a Neumannon van együtt a mérnökinfósokkal a másik fele meg a gazdasági karon

2020. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3 folytatás: de a BGE is jó, szóval BGE vagy OE, én ezek közül választanék, ha nagyon hiányozna az IT légkör akkor a OE :)
2020. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, az valóban vonzó az Óbudaiban, hogy ott jelentős informatikai képzés zajlik, valamit biztos konyítanak hozzá.

A BGE-n nekem a specializációk tetszenek nagyon a tanterv alapján.

De nem tudom, a valóságban milyen lehet a képzés.

2021. jan. 2. 00:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik haverom oda jár(én SZTE-n vagyok proginfón) ,azt mondta a matek nagyon nehéz(bár közép matekkal nem csoda,hogy annak érzi), de néztem a matek vizsgájukat és nem volt vészes, ELTE-ről váltva neked biztos menne. Első félévben nem is programoztak komolyabban, csak operációs rendszerekből bash-ben. Matek alapok, OP rendsz., számvitel, Európai ismeretek, Gazdinfó, Számítástudomány, Közgazdaságtan. Ilyen tárgyaik voltak, ami a szegedi gazdinfótól eléggé eltér, mert ez sokkal inkább gazdasági mint infó, nálunk a gazdinfónak sokkal erősebb a prog része, de nem tudom a későbbi években ez melyik sulinál hogy változik. Érdemes lehet felmenni a honlapra megnézni a mintatervet, ha van.
2021. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A debreceni és a szegedi gazdinfók tűnnek a legprogramozósabbnak, azok a szimpik, de hát aki Pestre akar jáni... :D
2021. jan. 22. 02:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!