Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a mentőtiszt...

Mi a különbség a mentőtiszt és a mentőápoló között?

Figyelt kérdés
Melyikhez nem kell diploma?
2008. nov. 30. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Mentőtiszt - hez
2008. dec. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A mentőápolóhoz elegendő érettségi és egy 10 hónapos továbbképzés. A mentőápoló feladata egy esetkocsin illetve rohamkocsin a mentőtiszt munkájának segítése. De mentőápolók szolgálnak más alacsonyabb besorolású kocsikon is, hiszen pl betegszállítás közben történhetnek olyan esetek amikor rá van szükség.

(Egyébként ma már van diplomás mentőápoló is)

Mentőtiszt magasabb beosztás és több felelősség. Ehhez szükséges, hogy egészségügyi főiskolán lediplomázz. Különben nem szolgálhatsz ebben a formában. Ők közel azonos feladatokat látnak el eset és rohamkocsikon ,mint az orvos.

Szóval a rangsor így van a mentőn: sofőr, akinek ma már mentőápolói végzettségűnek kell lennie. Aztán az ápoló- mentőtiszt és az orvos.


Tehát az elsőnek abszolúte nincs igaza.

2008. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Valóban, félreolvastam a kérdést. Elnézést...
2008. dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
89%
hát a mentőápolói képzés nem 10 hónap,,, 2 év a raulban
2010. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
43%
a mentőápolóhoz nem kell diploma, a mentőtiszt az ad diplomát. 4 éves képzés a Semmelweis Főiskolán
2010. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Mentőápoló is lehetsz diplomával, ha főiskolán elvégezted a mentő ápolóit. De az alapképzés egy 2 éves tanfolyam mivel kivonulós kocsin dolgozhatsz.
2010. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 booster00 válasza:
53%

Ennyi marhaságot gyerekek! Egy kis helyesbítés, ha nem gond:


M.gépj.sofőr: PÁV III. vizsga, ő nem "ápoló", de segédkezik minden mentési feladatban, de LEHET ápolói végzettsége is.


mentőápoló: 2-3 hetes tanfolyam utána "alapvizsga kell", amivel már kocsira kerülhetsz

és 2, de manapság 5 év alatt a szákápolóit kell tenni.


Ezek után van "KIM" es tanfolyam ami kb. 2 hetes, ezzel mehetsz ONE kocsira (orvos nélküli eset, manapság KIM)


Mentőtiszt egészségügyi főiskolán végez. Esetkocsin teljes jogköre van, ő vezeti az egység munkáját. Minimálisan eltérés az orvoshoz képest, pl. mélyaltatás


Mentőorvos:6 év egyetem+oxiologia szakvizsga kell. itt vannak még fokozatok sz.vizsga előtt, de ezt nem részletezném. Továbbá gyakran vannak anesztesz dokik is rohamon.(!)


A SOTE az egyetem, és nem főiskola, ahogy azt korábban egy tanult """kolléga""" írta.


Mentőápoló természetesen rakhat le diplomát, mondjuk közgázból, v. műszakiból de attól még nem lesz mentőtiszt.

Viszont, ha főiskolai dipl. szerez mentésből, mondjuk Debreceni suliban, akkor már mentőtisztnek hívjuk.


p

2012. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A SOTE az egyetem, és nem főiskola, ahogy azt korábban egy tanult """kolléga""" írta.


Bocsika de javítalak a SOTE az igen egyetem, ez az orvosi régi neve.. de mentőtisztet nem az orvosin képeznek az főiskola méghozzá SE-ETK.

2012. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az SE-ETK önmagában nem főiskola. Van egyetemi és főiskolai képzés is. Ez ma már azon múlik, hogy csak a bsc-t végzed el, vagy az msc-t is. (bsc=főiskolai diploma, msc=egyetemi diploma.) A mentőtiszt szakot, aki elvégzi,főiskolai diplomát kap, mert csak bsc van hozzá, ami 4 év. De az SE-ETK-n van egyetemi képzés is, ami összesen 5,5 év: diplomás ápoló, fizioterapeuta, táplálkozástudományi szakember (egyetemi diplomás dietetikus)
2014. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 booster00 válasza:

// A SOTE az egyetem, és nem főiskola, ahogy azt korábban egy tanult """kolléga""" írta.


Bocsika de javítalak a SOTE az igen egyetem, ez az orvosi régi neve.. de mentőtisztet nem az orvosin képeznek az főiskola méghozzá SE-ETK //


NE JAVÍTSd KI! Az egész családom egészségügyben dolgozik. Tanuld meg értelmezni amit írtam. A SOTE EGYETEM (!!!) mostanság SE a becenve, ott van az egészségügyi fősikolai kar azon belül a szakok. pl a mentőtiszt. Az elöttem kommentelő szépen leírta. Senki nem állította, hogy a m.tiszt orvosi képzés. Szájkaratét ezennel lezárom. Az erő legyen a bajtársakkal!

2016. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!