Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a mentőápoló...

Mi a különbség a mentőápoló és a mentő-szakápoló között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A mentő-szakápoló magasabb végzettség, én úgy tudom. Több mindent csinálhat:)
2010. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi mindkettő ugyan az a szakma csak hol így hol úgy mondjuk.

Lehet egyszerű OKJ képesítése és lehet diplomás ápol is. De annak már van mentő ápolóija.

2010. okt. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Semmi csak 2 év plusz suli:).

Mentőápoló a mentőn dolgozó ápoló egy extra vizsgávala mentőszakápoló az aki kb 2 éves gyakorlat után elvégez egy 1-2 éves iskolát levelezőn vagy lehet mentőszakápoló az is aki érettségi után 2 évet még iskolapadban ül.

Az előttem hozzászólónak csak annyit mondok hogy ha nem lenne különbség akkor hogy lehet az hogy én is vonultam úgy hogy nem én következtem volna a"sorban",de ehhez "szakápoló kell"

2011. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát... Két OKJ-s bizonyítványt szereztem a szakmában. Az elsőbe azt írták, hogy gyakorló mentőápoló. A másodikba azt, hogy mentőápoló. Hivatalosan olyan, hogy mentő-szakápoló nincs. Menő-szakápolónak szokta hívni a szakma azt, aki rendelkezik szakmai végzettséggel. Mentőápolóként azt emlegetik, aki beesett az utcáról, felvették mentődolgozónak, megvan az alapképzése, de nincs szakirányú végzettség.
2018. aug. 10. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!