Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan jöjjek rá hogy melyik...

Hogyan jöjjek rá hogy melyik az a szakma ami valóban érdekel engem?

Figyelt kérdés
Sokmindent próbáltam már de sajnos semilyen munkánál nem sikerült hosszabb ideig leragadnom. Főleg ha érdeklődök dolgok iránt azt muszájból teszem, nem pedig azért mert annyira érdekel. Sokan már gyerekkoruk óta tudják hogy mi érdekli őket és van céljuk, nekem 23 évesen halvány fogalmam sincs arról hogy mi érdekel.Nincs konkrét célom. Ha érdekelne valami komolyabban akkor arról már rég tudnék szerintem, meg csinálnám is nagyban. Vagy tényleg semmi nem érdekel, vagy még nem találtam meg. Sokszor volt olyan hogy belekezdtem szakma tanulásba, pár hétig ment is aztán egyre jobban hanyagoltam. Aztán még mindig elhitettem magammal hogy ez érdekel engem, nem szabad hanyagoljam.. Aztán rávettem magam hogy csináljam tovább, majd mikor már erőltetésnek éreztem, akkor abba is hagytam végleg. Nem mondom hogy egyáltalán nem érdekelt, de nem tudtam naoi több órát tanulni. Vannak dolgok amik minimálisan érdekelnek, de az nem elég ahhoz hogy egy életen keresztül csináljam. Szeretnék egy normális szakmát végre amit élvezettel tudok végezni és hogy ne menjen el minden nap a kedvem az élettől. Pár dolog van amire nem hiszem el magamnak hogy érdekel csak szerintem bedumálom magamnak. Vágjak bele olyan szakmákba amelyek csak egy picit érdekelnek? Általába otthagyom. Hogyan derítsem ki hogy tényleg érdekel e egy adott szakma vagy csak elhitetem magammal hogy érdekel mert nem találok más kiutat? Sokszor az van hogy leragadok egy szakmánál ami csak egy picit érdekel, csak azért mert nincs más elképzelesem mit tudnék mást csinálni.
2020. dec. 14. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi okozz neked örömet? Mi az, amit ingyen is szívesen csinálnál? Erre neked kell tudnod a választ.
2020. dec. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval bármibe belekezdtem, egy idő után már azt vettem észre hogy kényszerből csinálom/tanulom, nem pedig azért mert annyira szeretném csinálni /megtanulni az adott dolgot,hanem mert nem találok más kiutat hírtelen.
2020. dec. 14. 03:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Szeretek pl vezetni de lehet hogy csak azért mert még új mivel most kezdtem
2020. dec. 14. 03:05
 4/5 anonim válasza:
En is így voltam vele kb 16 evesen. Lehett egyetemi szakma. Én anno az orvosi szakmát egy vígjátékban láttam és szerettem meg. Azóta sem unom a tanulást és mindig előre nézek mert tudom hogy el fogom érni a celomat. Szerintem nagyon sokat segítene ha már egy régebb óta csinált hobbiból szurnel ki egy szakmát ami hasonlít rá. És mielőtt elkezdened tanulni legyél biztos abban hogy szeretnéd. Ne vágj rokton bele. Hadj gondolkodási időt...
2020. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja és az ékezet nélküli irásert bocs. Sietek. 😄
2020. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!