Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit/milyen szakon, egyetemen...

Mit/milyen szakon, egyetemen tanuljak?

Figyelt kérdés

Nyilván elég tág a kérdés, de azért felteszem, hátha valaki tud legalább ajánlás, iránymutatás szintjén példákat felhozni! :)


Most vagyok végzős gimnáziumban (nem tudom női nemem tesz-e különbséget, de azért idebiggyesztem), előttem a pályaválasztás, elsősorban Budapesten szeretnék tanulni.Úgy gondolom, humán tárgyak és az angol területén vagyok erős (C1 nyelvvizsga, emelt érettségi), de legfőképpen utóbbi.


Szemeztem az anglisztikával, de eléggé nagy kérdőjel számomra, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni, illetve lelombozó a sok negatív vélemény róla (lsd. büfészak). Ezen a vonalon haladva eljátszottam a fordítás, tolmácsolás gondolatával, viszont úgy hallottam, elég rossz az ezen hivatást űzők befektetett munka/kapott fizetés aránya.


Felkeltette az érdeklődésem a különböző közszolgálati pályák, főként a nemzetbiztonság, nemzetközi kapcsolatok iránya is. Itt sajnos elég hézagos a tudásom, milyen lehetőségek állnak rendelkezésre ilyen végzettséggel, milyen fizetést lehet szerezni, illetve mennyire "unalmas" 8-4-ig egy helyben ülős munkahelyekre lehet-e csak vele jutni.


Mivel elég hiányosnak tartom a továbbtanulási lehetőségekről kapott tájékoztatásunkat, főleg így vírushelyzetben, bármilyen tanácsot szívesen fogadok. :)


Célom elsősorban (tisztában vagyok vele, hogy mindent nem lehet), hogy egyetem után viszonylag egyszerűn tudjak olyan pozícióban elhelyezkedni, ahol lehetőség szerint nem feltétlen egész nap a számítógép előtt kell gubbasztani, hanem valamilyen gyakorlatiasabb része is van, valamint élhető/magas fizetési rátával rendelkezik, amit befektetett munkával folyamatosan lehet növelni is.


Köszönöm, ha elolvastad, elgondolkoztál, esetleg válasszal élsz!

Szép napot!



2020. dec. 14. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén így vagyok,csak németből teszek emeltet meg nyelvvizsgát így érettségi után😂

De amúgy én így is már csak 2 szakon gondolkozok,meg ami így megéri. A nyelv nem hátrány,meg egy nyelviskolában nem rossz a helyzetük,úgy hogy tanári 2 nyelvvel (nyilván nem a közoktatásban:D) mint magántanár+nyelviskolai tanár,úgy már azért nem olyan rossz. Időbeosztás is változó,meg vannak szabadnapok,amikor lehet magánkodni.

De a nyelvészet szerintem ugyanúgy egy jó dolog lehet,kevesebb év is mint a tanári,és azzal szintén lehet nyelviskolába menni,elvileg cégekhez is mint kommunikációs közvetítőnek,akiben van írói véna külföldön próbálkozhatna folyóiratoknál,meg ugye amit említettél fordító-tolmány,amihez a mester kell. Ez viszont meglepő,hog, ők nincsenek megfizetve😬 Meg még ezalatt az idő alatt még 1 vagy 2 nyelvet felsőfokig felhúzni.

De így,hogy ilyen jól megy neked a nyelv,szerintem érdemes lenne elgondolkozni ezen,mivel amúgy sincs konkrét cél mint pszichológia vagy egyéb humán tárggyal bejutható szak😊 1.félévben úgyis kiderülne,hogy mennyire tetszik. Remélem segítettem,így saját véleményemet írtam,meg amiket mostanában nekem mondanak,látok😌

2020. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én anglisztikán vagyok másodéves, arról tudok nyilatkozni. Büfészaknak nem büfészak, az biztos, legalábbis nálunk (Szeged) tanulni kell, ha valaki nem csak a 2-re megy, te Pestet írtad, ott is vannak ELTE-s barátnőm, náluk sem könnyű. Magát a szakot én nagyon szeretem, de mások vagyunk, egyik pesti barátnőm nem szerette, csak muszájból csinálta végig.


Fura, én fordító szeretnék lenni, és mindenhonnan azt hallom, hogy meg lehet élni belőle. :D A már említett ismerősöm két helyen dolgozik fordítóként, és teljesen jól megél belőle. És ő csak angolul beszél, ha beszélsz mellette más idegennyelvet, akkor még többet lehet keresni.

2020. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!