Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakon tanuljak egyetem...

Milyen szakon tanuljak egyetemen? Help!

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyok, mert fogalmam sincs, hogy mit tanuljak.


Van egy emeltem töriből, és egy közel 100%-os társadalomismeret - és etikám.


Teljesen humán beállítottságú vagyok, így ami főleg érdekel: az a töri és az irodalom. Tárgyak közül. Igaz, ezekkel alapszakként nem foglalkoznék, mert annyira a töri nem érdekel, hogy történész legyek, sima irodalom meg nem ad hozzá az íráskészségemhez... Matek kizárt, az a gyengém. Ezért olyan helyet nem akarok ahol matek is van. Nem tudnám teljesíteni.


De amúgy érdekel a filozófia (bár nem elmélyedve) a politika, a szociális területek. De igazából bölcsész-művész típus vagyok, és művészet terén is az irodalom érdekel, főleg a költészet.


Ami eddig szóba jött az a:

Szociálpedagógia

Szociológia (egy haverom szerint)


(Utóbbit már próbáltam 1 félévet, csak kiiratkoztam, mivel egészségügyi problémáim voltak, nem tetszett ahol tanultam)


Műszaki beállítottságú kicsit sem vagyok.


Mit tanuljak? Tanácstalan vagyok.



2018. okt. 30. 21:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam: tanári szóba sem jöhet.
2018. okt. 30. 21:13
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Esetleg jogász? Vagy tán művelődéstörténész? Ja vagy amit írsz, a szociológus.

Arra is gondolj, hogy megélj belőle, de azt is tudom, hogy fontos, hogy szívből élj. Jajj, de nem könnyű. :-)

2018. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Ne tanulj egyetemen, nem neked való. Aki irtózik az elmélyedéstől, tanuljon szakmát (vagy ne tanuljon semmit).
2018. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jogász nem érdekel.


És nem az elmélyedéssel van a baj, hanem az említett szakokon -tör, magyar- azért nem mélyednék el, mert nem egy életbiztosítás anyagilag. Hiába imádom a törit.


Ami érdekel, és hasznos is, abban persze elmélyednék.

2018. okt. 30. 21:25
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja, nem érdekel semmi. Azért fel van sorolva pár dolog.


Egyébként meg ha csak provokálni tudsz, akkor ne írj ide. Ennyi.

2018. okt. 30. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Azt soroltad fel, hogy mi nem érdekel igazán. Semmi olyat nem írtál, ami érdekelne. Igen, azt írtad, hogy érdekel a töri és az irodalom, de rögtön utána kifejted, hogy igazából nagyon-nagyon nem. Ugyanezt játszod el (csak rövidebben) a filozófiával, a politikával és a "szociális területekkel". Arról meg talán tapintatosan hallgassunk, hogy ezek fényében mennyire tud érdekelni a költészet.
2018. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#7


Ez így nagyon nem igaz, ebből is látszik, hogy provokálsz, nem pedig segíteni akarsz.


Érdekel a töri, nagyon is, nem emeltet csinálok ha nem. De ha ebben szeretnék elmélyülni, töri alapszakra menni, akkor meg megkapom, hogy büfészak, meg mekiben leszek, munkanélküliség, és szerintem ez igaz. Ezért nem szeretném az ilyen szakot.


Olyat szeretnék, ami passzol hozzám, és "piacképes" diplomát ad.

2018. okt. 30. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!