Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek is hülye vagyok...

Szerintetek is hülye vagyok ha így döntök?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A családommal már több mint 5 éve kint élünk Németországban és így itt járok suliba. A nyelv jól megy, a jegyeim is nagyon jók ahoz képest hogy nem idevalósi vagyok. Van egy nyelvtanárom aki hetente tanit 1 óra németet. Nagyon jó tanárról beszélünk, imádok vele tanulni és felnézek rá. Kb. több mint egy éve határoztam el hogy idegenynelvi tanár szeretnék lenni, ezalatt azt értem hogy németet szeretnék majd tanítani. De nem itt Németben hanem Magyarországon. Tudom, most sokan biztos hogy azt fogjátok mondani hogy nagy hülye vagyok ha innen haza akarok menni, de én eldöntöttem hogy német tanár szeretnék lenni egy otthon általános iskolában, ugyanis sajnos az a tapasztalatom hogy otthon sok nyelvtanárnak rossz a tanítási módszere és nem tanít a gyerekeknek semmit sem. Vagy olyan is volt hogy rosszul tanítja a nyelvet a diákoknak. Nem általánosítani szeretnék, csak nekem az az észrevételem hogy sok gyerek vagyis inkább már tinédzser amikor gimibe megy, egyszerűen nemtud két mondatnál többet elmondani magáról egy idegen nyelven. Nemtudja hogyan épül fel egy mondat nemtudja a legalapvetőbb szavakat sem stb. Én eldöntöttem hogy máshogy fogok tanítani. Szeretném átadni a tudásom legjavát a diákoknak és az a vágyam hogy tanár lehessek. Szeretnék olyan pedagógus lenni akit tisztelnek a gyerekek, de ugyanakor nem félnek kérdezni sem. Sokszor amikor órán ülök akkor figyelni szoktam hogy az angol tanárunk milyen kérdéseket tesz fel, hogyan tanít, ilyesmi. Az itteni iskolából már csak másfél év van, azaz még ez az év meg a jövőév és utána "érettségizünk". Most jelenleg kilencedikes vagyok. Ha itt befejezem a sulit akkor hazamennék és ott folytatnám tovább a tanulmányaimat és ott tanulnám ki a szakmámat. Februártól magántanulói státuszt fogok folytatni egy otthoni gimiben ami azt jelenti hogy Magyarországon is csinálni fogom a sulit, tudom nehéz lesz, de csináltam már korábban ilyet. Persze a német mellé még felfogok venni egy nyelvet (az olaszra gondoltam) és akkor ha esetleg nem fogok tudni otthon elhelyezkedni, akkor kijövök újra Németországba és itt fogok tovább működni mint olasz tanár. Ez lenne a tervem így nagyvonalakban. Szóval a lényeg annyi hogy másfél év és hazamegyek a gimibe és ott tanulok majd tovább. Szerintetek is hülye vagyok hogy hazamegyek Magyarországra tanulni? De ha egyszer eldöntöttem hogy mi szeretnék lenni és hol szeretnék az lenni, akkor nem számít hogy mit mondanak igaz? De én azért mégis kíváncsi vagyok a véleményetekre. Tudom, kicsit hosszú lett de ha elolvasod akkor megköszönöm!

2020. dec. 16. 19:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy persze nem mindig a tanár a hibás hogy a gyerek nemtud beszélni legalább egy kicsit egy nyelven. A gyerek hozzáállása is nagyon fontos és elkötelezettsége. Csak eddig amíg én otthon voltam csak olyan tanárjaim voltak akik szerintem nem tanítottak olyan jól. Ismétlem, nem általánosítani szeretnék!
2020. dec. 16. 19:12
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Kevés a fizetés, valamilyen B opció biztos kelleni fog. Illetve sajnos hiába határozod el azt hogy hogyan tanitasz a Nat es a kerettanterv leirja hogy neked mit kötelező leadni (sajnos sok) és emellé az is meg van határozva hogy milyen könyvből taníthatsz. Szép elképzelés de a magyar rendszerben nem igen valósítható meg. Sajnos tapasztalat és az egyetemi képzések is elég sok felesleget tanítanak.
2020. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm hogy válaszoltál! Igen, azt hallottam hogy meg van adva hogy a tanároknak abban az évben milyen anyagot kell leadni.
2020. dec. 16. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Egy kezdő tanár bére itthon nettó 500 euro. Ezen kell elgondolkodni, hogy

itthoni 6 év egyetem után kint mennyit kereshetnél, mint tanár.

2020. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Inkább 400 a jelenlegi euróárfolyam mellett. A kérdezőnek azt ajánlom, hogy Németországban akarjon tanár lenni😊
2020. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! A közoktatást én nem ajánlom. Persze előrebocsátom, hogy ez csak az én véleményem, az én tapasztalatom, amit leírok.


Elég jónevű egyetemen végeztem el a tanári szakot, kitanítottak a legkorszerűbb pedagógiai módszerekre, magamba szívtam egyetem alatt a 21. századi tanártípus attitűdjét, és alig vártam, hogy végre a saját elveim, tanulmányaim és elgondolásaim alapján hozzákezdjek a kreatív munkába, a pedagógiába, ami nagyrészt arról szól, hogy a saját személyiséged bevonásával hogyan tudod vonzóvá tenni a gyerekek számára a tantárgyadat, és hogyan tudod oktatni, nevelni őket úgy, hogy ne kényszerként éljék meg, hanem szeressék. Ezt vallottam, ezt vallom most is a pedagógiáról.


Egyetem után hazamentem a kis vidéki szülővárosomba és felvettek egy város széli kis iskolába, én persze alig vártam már, hogy végre elkezdhessem a munkát, tele voltam tervekkel, vágyakkal, energiával.


És jött a nagy magyar valóság, ötvenéves, megkeseredett, begyöpösödött tanárnők intrikákkal teli világába csöppentem, akik úgy álltak hozzám, hogy zöldfülű vagyok és tapasztalatlan, majd ők megmutatják, hogy kell tanítani, mert "el sem tudom képzelni, milyen szakmai múlt áll mögöttük." És jött a digitális 21. századi oktatás helyett (ami a fejemben volt) a kréta és a szivacs világa, a kooperatív csoportmunka helyett a "fogd már be a szádat!" csodálatos pedagógiai módszerei. Hospitálni kellett az óráikon, és olyan órákat tartottak, hogy én is majdnem elaludtam rajtuk. Persze a saját fejem után mentem, körbeültünk, minden órán volt játék, a gyerekek nevettek, szerették, ha kezdődik az óra, jó kedvvel tanultak, és imádtak engem (nem akarok szerénytelen lenni, de ez az igazság). Rövid időn belül az történt, hogy azt látták a kollégáim, hogy jött egy fiatal kezdő, és a gyerekek hozzá szaladnak oda, ha kilép a folyosóra, a szülők is elégedettek stb.


Onnantól kezdve olyan utálattal viselkedtek, és igazságtalanul, lekezelően, hogy undorító volt. Naponta el kellett viselnem a személyeskedéseiket, a gonosz megjegyzéseiket, és mindenbe belekötöttek, mondvacsinált hülyeségekkel, és ott tettek keresztbe, ahol tudtak. Az értekezleteken nem volt szavam, mert rögtön lehurrogtak, ha valami ötletem volt, és mondani akartam valamit. Egyszerűen kiutáltak, a végén annyira rossz volt ott tanítani, hogy el is mentem onnan. Számomra nagyon kiábrándító volt az egész, mintha irigyek lettek volna, hogy kezdőként már pedagógiai sikereket érhetek el, és kilöktek maguk közül.


Remélem máshol nem ez van, de számíts rá, hogy történhet ilyen, ha közoktatásban akarsz újszerűen tanítani.

2020. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os. Hú, ez nagyon elszomorító, sajnálom amit veled ott műveltek. Igen, számoltam az ilyen helyzetekkel is, de ez nem fog elrettenteni. Lehet hogy utálkozóak lesznek a kolegák, de én azért vagyok és leszek ott hogy a gyerekekkel foglalkozzak és nem a tanárokkal. Igen, most lehet hogy azt gondoljátok hogy gyerek fejjel ezeket a dolgokat könnyű kiejteni a számon mintsem valójában átélni azokat, de sajnos nekem is volt már ilyen helyzetben részem és akkor sem foglalkoztam velük, mert csak a rosszindulat és talán még az irígység szólt belőlük. Csak azért bántottak, mert nekem sikerült elérni azt ami nekik hosszú próbálkozás után sem adatott meg. Úgyhogy nem érne váratlanul ez a szituáció, de nagyon örülök hogy leírtad a tapasztalatodat és szívesen hallanék még ehhez hasonló sztorikat akárkitől! :)
2020. dec. 18. 14:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezt könnyű mondani, hogy nem foglalkoznál velük. De nem lehet megcsinálni, ha hatalmuk van feletted, pl az igazgatónő is utál... Gyakorlatilag ha elborul az agyuk, a végletekig is elmennek, elég egy baleset az udvaron és tudod, hogy egy vizsgálat során téged fognak hibásnak beállítani és indulhat a fegyelmi elhárás ellened, ami a szakmai jóhíredet teszi tönkre.. Velem ilyesmi történt...
2020. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkabb tarts nemet maganorakat. Tudnad csinalni online is otthonrol. Ma mar mindenkinek van internete meg szamitogepe es skypeon keresztul tudnal a szobadbol oktatni.

Ha 3000et kersz 60 perc oktatasert es 6 orat oktatsz fel oras szunetekkel minden nap akkor 18.000 forintot keresel bruttoban.

Szamold ki hogy ha havi 20 napot oktatsz es tegyuk fel megy a biznisz, tele a naptarad akkor brutto 360-at keresel havonta.

Ha tenyleg jo modszerrel oktatsz akkor akar 4 ezret is elkerhetsz orankent

2020. dec. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2020. dec. 22. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!