Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyenek ezek az OKJ képzések?...

Milyenek ezek az OKJ képzések? Gyógypedagógiai segítő munkatárs és Pedagógiai és családsegítő munkatárs? Nehéz? Melyiket érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Esettanulmány mindegyiknél van?

2020. dec. 20. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
A gyógypednél van es egyáltalán nem nehéz. Maga a képzés viszont nehezebb, mivel emelt szintű. Két éve végeztem el és sajnos nem találok munkahelyet. Félek fölösleges pénzkidobás vol. :-(
2020. dec. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írnál még róla? Sokat segítene.
2020. dec. 21. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem rossz helyen keresgelsz állást, én sok helyen láttam keresik. Vidéken biztos!! Szerintem egy gyönyörű szakma!
2021. jan. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán gyógypedagógiai asszisztenst jobban keresik, mint a sima ped asszisztenst. Ennek oka talán az, hogy kevesebb maga a gyógypedagógus is.

Pedagógiai és családsegítő munkatárs végzettségem van, így arról tudok nyilatkozni. El lehet vele helyezkedni óvodában, iskolában, idősotthonban, családsegítőben, szociális intézményekben, de még szegregált iskolában is.

2021. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4, hol dolgozol vele és mit csinálsz?
2021. júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szegregált iskolában vagyok, így órákon a tanító utasításai alapján segítek a gyerekek körül, hiszen mindenki más-más nehézséggel küzd, helyettesíteni szoktam tanárokat (feladatlapokat szoktak hagyni a gyerekeknek, én csak felügyelem őket), szünetekben az udvaron, illetve folyosón vigyázom rájuk, napköziben is sokszor hagyják rám a gyerekeket, étkezni is én kísérem őket, tízórait/uzsonnát osztom ki az osztályoknak, fénymásolni/nyomtatni szoktam feladatokat, meghívókat, stb., kézműves foglalkozásokat szoktam tartani délutánonként, ha végeztek a tanulással a gyerekek és marad idő.

Fontos megemlíteni, hogy nem egy adott osztályhoz vagyok kötve, illetve ritkán kell egyedül maradnom a gyerekekkel, ha teljes létszámban vannak.

2021. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Ez igen kedves 4es! Gratulálok a feladataidhoz!

2021. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!