Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki esetleg tudja hogy a...

Valaki esetleg tudja hogy a gyógypedagógiai segítő munkatárs, okj szakon végzett ember hol helyezkedhet el?

Figyelt kérdés
Eddig azt gondoltam hogy aki ezt a szakot végezte abból gyógypedagógiai aszisztens lesz, de nemrég olvastam hogy az a Pedagógiai- és családsegítő munkatárs (54 140 02) okj szakon végzett személy lesz gyógypedagógiai aszisztens. Valaki meg tudja mondani hogy akkor a gyógypedagógiai segítő munkatárs (OKJ 54 140 01) pontosan milyen szakmában helyezkedhet el?

#munka #OKJ #szakirány #gyógypedagógus #gyógypedagógiai segítő munkatárs #gyógypedagógi aiaszisztens #Pedagógiai- és családsegítő munkatárs
2019. jún. 25. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A Gyógypedagógiai segítő munkatárs részt vesz a közvetlen gyógypedagógiai munka előkészítésében. Közreműködik a tanórai, a tanórán kívüli és intézményen kívüli foglalkozások előkészítésében és lebonyolításában. Közreműködik a sajátos nevelési igényű, fogyatékos személyek körében végzett általános jellegű nevelési, oktatási feladatokban. A gyógypedagógus, konduktor útmutatásai alapján ellátja az egyes sajátos nevelési igény–specifikus, fogyatékosság–specifikus, gyógypedagógiai asszisztensi feladatokat. Felügyeli, kíséri tanulókat vagy csoportokat. Gondozási feladatokat végez, tevékenyen részt vesz a higiénés szokásrendszer kialakításában, valamint a közösen végezhető munkatevékenységekben. Közreműködik a gyermekek, tanulók szabadidős tevékenységének előkészítésében, szervezésében, segít a lebonyolításban. Betartja a titoktartási kötelezettséget. Munkáját a sajátos nevelési igényű, fogyatékos személyekkel, családtagjaikkal, és más szakemberekkel történő kölcsönös tisztelet, tolerancia és hatékony kommunikáció határozza meg.
2019. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Sajnos lehet hogy félreérthetően fogalmaztam a kérdést! Megpróbálom újra: ha a gyógyped. segítő munkatárs okj szakot elvégzem, milyen néven helyezkedhetek el? Mint gyógyped. aszisztens, vagy más?

Köszi a választ

2019. jún. 25. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
#14.57 FEOR-3410 oktatási asszisztens a tippem, ezen belül talán GYP asszisztens. De ez csak egy név, nincs különösebb jelentősége.
2019. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2019. jún. 25. 15:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, én gyógyped. asszisztens vagyok... lehetnék sima ped.asszisztens is, gyermekfelügyelő, gyermekvédelmi asszisztens, gyermek és ifjúságsegítő, (talán dajka is)

Biztos van még más, én legtöbbször így voltam alkalmazva. :)

2019. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó válaszoló:)
2019. jún. 26. 07:42
 7/7 anonim ***** válasza:
#5-ös szabad kérdezni egy átlagfizut? :) illetve mennyivel keres többet egy sima gyógyped.?
2019. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!