Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak eredményesen...

Hogyan tanuljak eredményesen középszintű történelem érettségire?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok gimiben, reál beállítottságú vagyok.

A többi közismereti tárggyal kevesebb problémám van, a magyar az ami gondot szokott okozni. Sajnos mindig is problémáik akadtak a hosszú távon megmaradó töri tanulással, márpedig az érettségi miatt nagyok fontos lenne kialakítanom egy jó módszert.

Zanza tv-t ismétlésként nézek, de alapvetően a Száray tankönyvekből tanulok a követelményben szereplő témaköröket.

Ezenkívül hogyan sajátíthatnám el a kötelezőket, effektíven?



2020. dec. 22. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az általad említetteken túl nekem az segített, hogy kidolgoztam a szóbeli tételeket, később kulcsszavakat/hívószavakat írtam a tétel címe mellé.

Külön kiírtam a fontosabb embereket, helyszíneket, évszámokat (de nemcsak a szóbeliseket) és azokat tanultam, olvasgattam. Csináltam egy idővonalat is, ahol jól átláthatóan felírtam a fontosabb adatokat. Pepecselős volt, de megérte, amíg dolgoztam rajta, szintén meg tudtam jegyezni pár dolgot belőle.

2020. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én amiből érettségi végén sok infót összeszedtem,azok az érettségi feladatsorok. Előtte 2 héttel is találkoztam olyan feladatokkal amikről egy szót nem tudtam volna,de megpróbáltam,ha hibás volt akkor meg utána olvastam neten a témának. Bár én humános vagyok,a törit nekem is sokszor nehéz volt megjegyezni. Meg amit ajánlok az a facebookos csoport,ami a 2020as érettségire készült,mindjárt megnézem a nevét,de már csak érettségis csoport lett,és ott megosztottak néhányan jó tételeket. Na azok is témák,érdemes kiemelni dolgokat,mert a sulik által kijelölt tételek úgyis kevesek. Meg az érettségi feladatsorban is pont ezekre érdemes figyelni,mind az esszétémákra,mind a feladatokra,hogy az most mire vonatkozik,és azokat a más/magad (így is érdemes másét is elolvasni ami részletesebb) által kidolgozott tételeket átrágni. Valahogy úgy kell készülni,hogy főleg esszéknél ne érjen meglepetés,és tényleg minél többet olvasol egy témáról,minél több infót,úgy jobban meg fog maradni+meg lehetnek az összefüggések,de persze elsősorban a lényeg kell.
2020. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csoport neve: 2020 Kidolgozott érettségi tételek
2020. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A vizsga előtti két hétben menj végig minden témán (pl érettségis könyv), aztán oldjál feladatsorokat orrba-szájba, mint mindenki más, aki készül rá.
2020. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

Ez a Mátyus Gyöngyi féle könyv elég részletes ?

[link]

2020. dec. 24. 00:20
 6/6 anonim válasza:
Szia. Én az ELTE történész hallgatója vagyok, értelemszerűen emelteztem, szívesen segítek online néha a felkészülésben, természetesen mivel nem magántanár vagyok, ingyen:)
2020. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!