Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számít e a SZTE-n általános...

Számít e a SZTE-n általános orvosi karra való felvitelizésnél az irodalom és nyelvtan, történelem és a matek érettségi eredménye?

Figyelt kérdés

Igaz, csak jövőre felvételizek, de kíváncsi vagyok, hogy az SZTE-n számít e a három fent említett tantárgyból az érettségi eredmény. Azt tudom, hogy kell emelt biológia és kémia/fizika, utána is néztem, de meg szeretnék győződni róla. Félreértés ne essék, nem akarom megúszni stb, eddig mindig négyes ötös voltam szinte mindenből.

A válaszokat előre is köszönöm. :)


2014. máj. 6. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol egyforma a pontszámítás..(mármint orvosi szakon), értelmetlen hogy SZTE-n számít-e mert mindenütt számít a többi érettségi eredmény is. Kivéve ha számodra a duplázós pontszámítás a kedvezőbb..akkor a két felvételi tárgy érettségi eredményét duplázzák meg és ehhez adják a többletpontokat. hogy a hagyományos pon

De le

2014. máj. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hagyományos a kedvezőbb akkor meg beleszámít...
2014. máj. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 reptoid ***** válasza:
100%

Ha számít, akkor mindenhol számít, nem csak az szte-n.


Ha számít, akkor a megszerezhető 500 pontodból a fent említett 3 tárgy gyengén teljesítése (60%) kb -15 pontot jelent, ha idegennyelvből és a választott tárgyadból viszont olyan 85%-ra teljesítesz.

A lényeg, hogy az 500 pontból 100-at úgy kapsz meg, hogy az érettségi eredményeidet átlagolják.


Előfordulhat az is, hogy a biosz+fizika/kémia olyan jól sikerül, hogy pusztán a kettő érettségid összegével (2x100) több pontot szerzel, mintha összeadnák az érettségi átlagaidat (100 pont max) és a gimis tanulmányi eredményeidet (100 pont max).

Ekkor nem veszik figyelembe utóbbiakat, ezek helyett újra a biosz+fizika/kémia összegével számolnak.

2014. máj. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A pontszámítás menete is fent van felvi.hu, tanulmányozd át.

De röviden: kétféle módszer van, az egyik esetén számít a többi érettségi eredmény átlaga is, a másiknál pedig csak a két felvételi tárgy. Automatikusan azt veszik figyelembe, ami neked kedvezőbb.


Egyébként szerintem a "sima" pontszámítással több pontot lehet összeszedni, mert a magyar, a matek és a töri érettségi is igen csak gagyi, a nyelv szintén, ha van legalább egy középfokúd.

Tehát ezek átlaga különösebb erőfeszítés nélkül is lehet 80%...

Míg azért emelt bioszon és emelt kémián is jóval nehezebb annyira magas %-ot elérni.

Nekem pl. 95% lett a bioszom, 91% a fizikám (ami csak közép volt, nem is emelt!), mégis jobban jártam a sima pontszámítással.

2014. máj. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de azért szégyen lenne egy leendő orvosnak matekból egy kettes pl.
2014. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csak nem Ságvári/Radnóti? :D
2014. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Speciel nem a matektól tartok, hanem az irodalomtól, de azért köszi.

Utolsó: nem, egyik sem :)

2014. máj. 7. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!