Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lehetséges üzleti...

Mennyire lehetséges üzleti jellegű BA szakról "igazi" közgazdász MA-ra bekerülni?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsőéves hallgató vagyok nemzetközi gazdálkodás alapszakon, ám az első félév során egyre inkább rájöttem, hogy az üzleti/gazdálkodási jellegű tárgyak kevésbé érdekelnek, és ugyan fogunk tanulni mi is közgázt, ökonometriát, stb. de a tanterv túlnyomó részét mégiscsak a menedzsment, pénzügy.. jellegű dolgok teszik ki.


Anno nézegettem az alkalmazott közgazdaságtan szakot, ám végül nem emelteztem matekból (ami oda elvárás) és inkább üzleti képzésekre jelentkeztem. Viszont egyre inkább kezdek rájönni, hogy az előbb említett szak sokkal közelebb állna az érdeklődésemhez, mint a 'business' közgazdász szakok.


A lehetőségeim közt lenne, hogy újraérettségizek matekból - ahogy számoltam, egy kb. 50-55%-os érettségivel már meg is lenne a pontszám, hogy jövő szeptemberben bekerüljek.


Vagy megpróbálhatnám az átvételi eljárást, ám kötve hiszem, hogy túl magas esélyekkel indulnék, ráadásul a Corvinusra csak önköltségesre lehet átvétellel bekerülni.


Végül az a gondolat fogalmazódott meg bennem, hogy elvégzem a jelenlegi BA-mat, és utána próbálok pl. közgazdasági elemző vagy hasonló mesterszakra jelentkezni MA-ra.


Kérdésem lényege erre irányulna, üzleti jellegű BA-ról mennyi esélyem van bekerülni pl. a közgazdasági elemző MA-ra?



2020. dec. 28. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az NG jó szak, ne aggódj.

Van esélyed bőven. Nézd meg hol akarod a mestert csinálni, és oda mit a követelmények, majd arra föl tudsz készülni.

A valódi tudásod úgysem az iskolában fogod megszerezni, hanem azon kívül. Végezz extra netes kurzusokat, néhány még igazolást is ad.

2020. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

az NG szerintem pont átmenet az üzleti és a klasszikus vonal között, szóval emiatt nem fog érni hiányosság

javaslom, szabadon választható tárgyként vegyél fel matekosabb közgáz tárgyakat, illetve, ahogy az első válaszoló is írta, nézegess online kurzusokat (pl. edX.org)

2020. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!