Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen ingyenes tanulási...

Milyen ingyenes tanulási lehetőségeim lehetnek még?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egyetem előtt nagyon megszeretnék minden lehetőséget ragadni, azért is érdekel a kérdés.

Már a második ingyenes okj-m végzem.

Gondoltam még a munkaügyi központ által hirdetett tanfolyamok, amik ingyenesek, de nem vagyok benne biztos, mert még nem érdeklődtem meg.

Ahol láttam még, az a police.hu,ahol képeznek.

Aki tud még valamiről, ami ad végzettséget, tudna segíteni? Előre is köszönöm!

22f



2020. dec. 28. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem lassan érdemes lenne elkezdened az egyetemet. Nyilván van aki 30 évesen kezdi el, az is teljesen oké, de szerintem jobban megéri ha azt tanulod, amivel foglalkozni szeretnél. Ne csinálj feleslegesen pl. olyan okj-t ami lehet felesleges lesz a munkakörödben csak azért mert ingyenes.

Ez csupán egy jó tanács, remélem nem veszed rossz néven.

2020. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen OKJ-kat végeztél eddig és milyen egyetemre szeretnél menni?
2020. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Abszolút nem veszem rossz néven.

Első okj-m informatikai rendszergazda.

Most gyógymasszőr utolsó évében vagyok.

Az a gáz, hogy keresem a helyem még, egyszerűen nagyon nehezen találom meg mi szeretnék lenni. Mert az a baj, hogy sok minden érdekel.

Ezért nem jelentkeztem egyik egyetemi szakra sem.

2020. dec. 28. 20:13
 4/10 A kérdező kommentje:

Amiben eddig gondolkodtam:

Egészségügyi tanár.

Műszaki szakoktató(informatika).

Gyógytornász.

Gyógypedagógus.

2020. dec. 28. 20:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Melyik szak miért érdekel?
2020. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék embertársaimnak segíteni, foglalkozni velük elsősorban. Ezért is keresem a helyem, mi lenne mégis a legideálisabb.


Egészségügyi tanár azért lennék, mert érdekel az egészségügy, és szeretnék tanár lenni


Műszaki szakoktató azért lennék, mert szeretem a szakmát, és szeretnék tanár lenni


Gyógytornász azért lennék, mert amit gyógymasszázs során megtanultam magasabb szinten művelhetném, és mellesleg nagyon haszon team tag lennék.


Gyógypedagógus azért lennék, mert testvéreim közül többnek van tanulási nehézsége, ergo már belekóstoltam picit, milyen velük foglalkozni. Ezen belül az autizmussal kapcsolatos dolgok érdekelnének. Plusz megélhetném a pedagóguslétet is

2020. dec. 28. 21:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi információból azt tudom leszűrni, hogy az egészségügy és a tanítás számodra elengedhetetlen.

Egészségügyi tanárként és gyógypedagógusként mindet megkapnád. Tedd fel magadnak a kérdést: Az a célod, hogy továbbad a tudásod, amellyel a diákok a te hatásodra szerethetnek bele az eü. világba? Vagy inkább sérült emberekkel foglalkoznál akik türelmet igényelnek, viszont lehet, hogy miattad lesz könnyebb az életük?

A műszaki tudás a mai világban sokat jelent, már csak abban is, ha otthon segítesz beállítani a dolgokat. Viszont ez teljesen eltér az egészségügytől. Megéri neked? Jobban érdekel?

A gyógytornász talán ami leginkább belemélyed az eü-be, értem úgy, hogy ez általában kórházi szakma. Itt fizikai sérülések, időskori nehézségek merülhetnek fel. Egyszerre foglalkozol a testtel és lélekkel. Lehet, hogy te tanítasz meg újra járni egy balesetet szenvedett fiatalt és adod meg neki a reményt egy teljes életre vagy épp megkönnyíted a mozgását egy idősebb néninek. Ezt szeretnéd elérni? Ez a tanításnak egy más módja, egy hatalmas segítség. A test segítése mellett a beteg traumájába is betekintesz.

Ezeket a kérdéseket nem kell megválaszolnod itt, csak gondold át.

Valamint nézd meg melyik egyetem milyen érettségit követel. Jelöld meg mindet olyan sorrendben, amiben gondolod és ha megvannak a pontok majd az élet eldönti.

Csupán egy laikus vagyok, de remélem segítek közelebb jutni a célhoz.

2020. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel érdekel a gyógypedagógia, ajánlom neked ezt az ingyenes kurzust: [link]
2020. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek közül a gyógytornász szakkal mennél a legtöbbre. Van már alapod is hozzá.
2020. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!
2020. dec. 29. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!