Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ingyenes képzésre van még...

Ingyenes képzésre van még lehetőségem 22 évesen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy tavaly érettségiztem, és kaptam mellé egy pultos szakmát. (nem tanultunk az egész iskolaidő alatt róla egyébként) utána megcsináltam egy OKJ-s targoncás tanfolyamot, viszont úgy tudom hogy 2 OKJ-s képzést végezhetek ingyen. Viszont az érettségi papíron az van ráírva hogy OKJ-s a pultos szakmám is. Akkor én most kiestem hogy még egy szakmát letegyek ingyen, vagy milyen lehetőségem van így 22 évesen ingyen tanfolyamot végezni, vagy tanulni?

A gond az hogy egyik szakmával sem vagyok megelégedve így abba is benne lennék hogy beülök még suliba 2 évig de végre valami olyan szakmát akarok tanulni ami tényleg érdekel és eltudok helyezkedni vele. (hosszú sztori, de igen elrontottam hogy nem tudatosan választottam szakmát, most pedig iszom a levét.) Szóval a kérdésem az, hogy milyen ténylegesen ingyenes lehetőségeim vannak tanulásra? nagyon nem vagyok vele tisztában, főleg hogy általában amennyi ember, annyi felé beszélnek... Remélem tudtok segíteni.



2019. ápr. 29. 07:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Munkaügyi központon keresztül még 1 vagy kettő szakmát 100% hogy letehetsz +kaphatsz valamennyi fizetést is.

Csak az a bökkenő hogy régiónként változó hogy mikor milyen képzés indul.

Van hogy kilehet egész jó szakmákat fogni (pl hegesztő)

de van olyan hogy valami 1-2 hónapos semmire se jó szakmát adnak ahol ráadásul nem is oktatnak csak bekel menni aláírni (pl benzinkutas).

Ez saját tapasztalat.

2019. ápr. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!