Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen a nappalin minden...

Egyetemen a nappalin minden nap be kell járni?

Figyelt kérdés

Egyik barátom szerint a nappalin az első évben a tanulóknak nincs egy szabad napjuk, a második évben meg akad 1-2. Ez ebben a formában mennyire reális?


Gazdasági területen aazdálkodás menedzsment vagy kerdskedelem marketing szakkn akarok tanulni.



2020. dec. 29. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogyan tudod felvenni az óráidat. Ha fel tudod venni az összes órád a félévre, úgy, hogy pl. : pénteken egy se legyen, akkor van több szabadnapod. Ez azon múlik, hogy mennyi órád van egy félévben és mennyire jó időpontokra tudsz lecsapni
2020. dec. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Mindkét általad tervezett szak laza, ha nem is sikerül úgy felvenni az órákat, hogy legyen szabadnapod, akkor se fogsz minden nap 8-17 ott ülni. (Mondjuk ha peched van, akkor befigyelhet egy nap 8-10:30 óra, aztán szünet, aztán megint egy óra 15:30-tól.)
2020. dec. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Most vagyok negyedéves,Nekem sikerült ugy első félévtől kezdve hogy legyen heti 2-2,5 szabadnapom (a hétvégén kívül). Habár nem jártam be minden előadásra (felsőbbségesektől kértem infót hogy mi az ami felesleges)

Amit érdemes ilyenkor megfontolni hogy sokan pl próbáljak a péntekét elkerülni, nekem viszont nem volt probléma ha pénteken is kellett mennem (pesti vagyok, pesti egyetem) szóval ha úgy terveztem hogy péntekre vennék fel valamit, az általában sikerült. Ha munka miatt szeretnél szabad napot az egyetemről akkor ezt ajánlom (jobb másnaposan átvergődni egy-két könnyedebb óran mint 8 órát végigdolgozni)

2020. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!
2020. dec. 30. 00:20
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Péntekre általában nem raknak kurzust. Nagyon ritkán kora reggelre. Pénteken a levelezősöknek van már óra.
2020. dec. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok másod éves, nekem 1. 2 félévben a péntekeim szabadok voltak mindég + a hétfők is ha úgy vesszük mert csak előadás volt azt meg felrakta az egyetem moodle oldalára szóval nem maradtál le ha nem mentél be.

A mostani félévben a hétfőim voltak szabadok illetve a péntek bár egész évben 3-4 alkalmat akkor is volt óra mert az egyik tanár csak így tudta összehozni.

2020. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogyan rakod össze az órarendet. Azért az jellemző, hogy a legtöbb tanár úgy kerüli a pénteket, mintha égetne 😄
2020. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jártam végig az egyetemet, hogy minden egyes félévben volt hétfőtől-péntekig tanítás, persze a hét vége felé mindig kevesebb óra volt, mint a hét elején. Sajnos kötelező tárgyakból is volt, amit csak úgy hirdettek meg, hogy sütörtökön vagy pénteken lehetett felvenni, és csak egy vagy két időpont volt belőle meghirdetve, nem lehetett máskor felvenni. Bejárni meg kötelező volt rá, mert volt névsor, és nem vizsgázhatott, aki egy félévben kettőnél többször hiányzott. Épp ezért nem tudtam diák munkára elmenni egyetem alatt egyszer sem, mert hétköznap egy napom sem volt, ami szabad lett volna. Kizárólag hétvégére meg nem voltak hajlandóak foglalkoztatni sehol. :(
2020. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogyan tudod felvenni az óráidat és hány tárgyad van. Én első éves vagyok és a hétfőm és péntekem volt szabad, "cserébe" a szerdám csurig volt.

Az nálunk is eléggé igaz, hogy a pénteket szereti kerülni mindenki :D

2020. dec. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

en elso eves vagyok a BGE-n, hetfom es pentekem szabad volt az elso felevben, kedden ket elmeletem volt online, szerdan egesz nap,de reggel elmelet volt ugyhogy csak 11:20-16:10 kozott volt oram majd 18:19:30...csutortokon meg ket gyakorlatom volt.

Az elozetes targyfelvetelkor a kovetkezo felevre sikerult azt elinteznem, hogy kedden csak elmelet legyen, szerdan vegig bent leszek 9:40-16:10, csutortokon pedig nincs oram :)

2021. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!