Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szakra előírt kötelező...

Ha egy szakra előírt kötelező emeltet teljesítem,de nem jön össze a +50 pont,viszont van egy másik emeltem amiből meg van,es azt a tárgyat is mellette elfogadják/nézik,akkor azt a +50 pontot beleszámítják?

Figyelt kérdés
2020. dec. 31. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a tárgy is elfogadott azon a szakon, csupán nem kötelező az emelt szint, akkor igen, azért jár a +50 pont.
2020. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor számít az emelt érettségiért járó plusz pont, ha abból is számolják a pontjaidat.
2020. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönööm! Igen elfogadott az a tárgy is,legalábbis ott a felsorolásban😊
2020. dec. 31. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt értem, viszont ez csak szükséges de nem elégséges feltétel!

Példa: Villamosmérnök szak

Érettségi eredményeid:

Emelt matek: 100%

Emelt informatika: 60%

Közép fizika: 100%

Ebben az esetben a pontjaidat matekból és fizikából számolják majd, mert így jársz jobban (450 pont), és hiába lehetne informatikával is felvételizni, ebben az esetben az emelt infóért nem jár a +50 pont.

2020. dec. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kötelezőt úgyis le kell tennem,de akkor lehet a másik emeltemet sem számítanák bele,(ha tegyük fel a kötelező sem jönne össze úgy),mert az egyik tárgyam ami szintén beleszámít,jobb középszinten,mint a másik emeltem.

Majd pontszámítóval kiderül,hogy számolná😬

2020. dec. 31. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp azt az eredményed fogják beszámítani amivel a legtöbb pontod lesz. Így amit #2ír akkor fog csak bekövetkezni, ha máskép több pontod lenne, mint az 50+ ponttal.:)
2020. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Valóban, ez a tökéletes megfogalmazás.


Boldog új évet nektek előre is!

2020. dec. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Boldog új évet!
2020. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönööm még egyszer!😊

Boldog,szerencsés új évet mindenkinek!!

2020. dec. 31. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!