Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Atjelentkezes másik szakra?

Atjelentkezes másik szakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy elkeseredett mentotiszt hallgato vagyok, aki (szégyen vagy nem szegyen) szakot szeretne váltani...

Meguntam es belefaradtam abba, ami itt megy, es ezután vizsgaidoszak után at szeretnék jelentkezni diplomas apolora (Sote). Az lenne a kérdésem, hogy jart mar valaki hasonló cipőben? Nem feltetlen ugyanezzel a 2 szakkal kapcsolatban, hanem úgy altalanossagban a szakvaltas...


Kell a kredit, hogy atvegyenek? (Harmadev) vagy akkor is atvesznek, ha pl nem lesz olyan jo az atlagom? Vagy nem kell semmilyen feltetelnek teljesulnie? Illetve ugyanúgy 4 évet kellene elolrol kezdenem? Azt annyira nem szeretném, de egyszerűen mar nem birom ezt az egészet:(


Koszonom, ha bárki valaszol:)



2021. jan. 3. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Jobban jársz, ha felhívod a kiszemelt intézményt. (Főiskolák már nincsenek, anyway).


Ha van átfedés a két képzés anyaga között (jelenleg egyetemen tanulsz?), akkor lehet eltudsz egy pár (vagy jó pár) kreditet ismertetni.

2021. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze ez elég gyakori és nem szégyen. Előbb tedd fel magadban a kérdést, hogy biztosan ezt szeretnéd? Ha nem szeretnél ápoló lenni, akkor még mindig jobb ha csúszol egy évet mintsem azt csináld, ami nem érdekel. Hidd el lesz még időd bőven dolgozni! Elhiszem, hogy könnyen meg lehet bukni, azt is hogy megy a szívatás. Mielőtt döntesz nagyon gondold át, hogy veled van a baj? Nem neked való, vagy tényleg nem veled van csak pekhes voltál és következő alkalamommal biztos, hogy átmész! Ha az előző érdemes, de ha a második akkor eszedbe ne jusson szakot váltani. Bizonyítsd be nekik, hogy tudod az anyagot!
2021. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat, főleg a második valaszolonak! :)


Sajna már csúsztam egy évet, így ha újra ez lenne a helyzet, mar szinte lehetetlen lenne behozni a kreditlemaradast, mert kb semmit se tudnék felvenni es a szabvalokat is túllottem mar, fizetnem kell majd a végén. :(


Sokat kell még gondolkoznom... egyelore tanulok és beleadok mindent, aztán meglatjuk. Koszi:)

2021. jan. 11. 01:20
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyebkent tudom, h mar nincs főiskola, de mivel ez alapkepzes, 4 év, es nem 5, mint a jog, vagy 6, mint az orvosi, meg foiskolai kepzesnek szoktak/szoktuk hívni. Hivatalosan tudom, h mar nem él így, mint foiskola.

A diplomas apolo es a mentotiszt egy karon belül van, csak szakiranyra való atvetelt kellene kervenyeznem es igen, sok mindent, sőt kb mindent elfogadnak, nem is ez volt a kérdés, hanem hogy a teljesített kreditszam van-e megszabva, illetve atlag stb... de valóban, a to tud erről majd tajekoztatni reszletesen

2021. jan. 11. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!