Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Gépészmérnöki kar vépemények?

BME Gépészmérnöki kar vépemények?

Figyelt kérdés

1. Mi a legérdekesebb, amit tanultok/tanultatok?

2. Megéri-e a géptervező szakirányt választani?

3. Milyen gyakran tanulják pl. a CAD használatát?

4. Lehet más nyelveken, esetleg nyelveket tanulni?

5. Mennyire lehet egy BSc-vel, ill. egy MSc-vel elhelyezkedni?

6. A doktori képzés nagyon durva?



2021. jan. 3. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Én az áramlástan és az ahhoz kapcsolódó tárgyakat szerettem a legjobban.

2. Megéri. A tervezés mindig is megmarad a gépész szakmából. Könnyű vele az elhelyezkedés is.

3. Mindenki tanulja. Több tárgy keretében pedig használnod is kell, főleg ha tervezőre mész.

4. Lehet németül tanulni teljesen. Illetve van lehetőség némelyik tárgyat angolul hallgatni. (bár ez lehet csak Msc-n). Egyébként nyelvet oktatnak az egyetemen, elég sok fajtát.

5. Mind a kettővel el lehet helyezkedni viszonylag könnyen. Msc-vel nyilván könnyebb. Szerintem megéri az a plusz két év. De hogy milyen gyorsan helyezkedsz ez, az elég sok mindenen múlik.

6. Doktorin nem voltam, de aki odáig eljut, annak azért nem akkora kihívás. (megszerezni a doktori címet azért nem egyszerű, de a tárgyakat abszolválni nem vészes talán)

2021. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél! 🙂
2021. jan. 4. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!