Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan maradjon meg a fejemben...

Hogyan maradjon meg a fejemben a tanulnivaló?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A tanulásom úgy nézz ki, hogy 20-30 perc alatt megtanulom az aznapi vázlatot és ha felelés előtt átolvasom akkor megy ötösre. Viszont utánna nem marad meg. Ez azért van mert nem ismétlem át vagy pedig rossz a tanulási technikám? Próbálom találni bennük a logikát és így tanulni de ha valaki 1 hét múlva megkérdezné mi volt a vázlatban, fogalmam sincs :( Szerintem a legkönnyebben úgy menne ha kitudnám emelni a könyvben, de mindegyik pecsétes emiatt vigyázni kell rá és nem lehet belefirkálni.. ha kiírom mindegyik tantárgyból az meg nagyon sok idő.. előre is köszönöm a válaszokat!

#tanulás #iskola #maradandótanulás
2021. jan. 3. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Igen, a tanulás sok idő. Amit te csinálsz, azt úgy hívják, hogy magolás
2021. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Bemagolod ami le van írva, de nem megtanulod. A saját szavaiddal el tudod mondani, amit megtanultál? El tudod magyarázni az anyagot egy olyannak, aki semmit nem tud róla? Azt mondják akkor tudsz igazán valamit, ha egy óvodásnak el tudod mondani úgy hogy megértse. Ha nem írhatsz a könyvbe ên azt javaslom használd a vázlatot plusz a könyvet kiegészítő olvasmànyként, plusz információért, de ne tanuld meg szóról szóra, hanem lásd az összefüggéseket, értsd meg mi hogy kapcsolódik egymáshoz. Nem tudom érthető-e. Felesleges kiírni pluszba minden könyvből mikor már ott a vázlat.
2021. jan. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2: Van olyan, amit csak magolni lehet, mivel a tanár szó szerint, betűre pontosan azt kéri vissza. Egyetemen nem egyszer fordult elő. Sőt. Még olyan tanár is volt aki abba a saját szövegébe is belekötött.
2021. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
3: kettes vagyok, igen ez igaz, én a könyvre mondtam, hogy ne magolja, mivel azt írta, ha megtanulja a vázlatot ötösöket szokott kapni. Én csak arra írtam, hogy hogyan maradjon meg hosszú távon is.
2021. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4: Ha azt akarjuk, hogy hosszútávon maradjon meg az hosszú folyamat. Nem 1 nap, hanem inkább 3 hónap. Folyamatosan ismételni kell. Tehát például megtanulsz valamit akkor 10 perc után visszamondod, majd 1 óra múlva, majd 4 óra múlva, majd 8 óra múlva, majd másnap, majd a harmadik nap, majd 1 hét után, majd 1 hónap után ... stb.


De amúgy az a baj, hogy: Ha valamit nem használsz, elfelejted. Csak az marad meg hosszútávon, amit használsz is. Ha valamikor valami kelleni fog pl kellene egy DFT-t csinálnom egy tömbbre, akkor lehet hírtelen nem tudom már, hogy van, pedig tanultam, sokat használtam, csak évekkel ezelőtt, viszont ha rákeresek akkor be fog ugarni és könnyebb lesz megérteni "újra".

2021. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!