Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges hogy visszahozzák...

Lehetséges hogy visszahozzák az OKJ-kat? Vagy visszarakják a max 1 éves képzéseket?

Figyelt kérdés
2022-23 körül végzek egyetemen és elakartam menni OKJ vagy sima tanfolyami képzésre. Pincérre igazából. Ugye ezek megszűntek, vagy csak 2-3 éves képzéssel lehet őket megkapni. Lehetséges hogy belátják mekkora hiba volt ez és visszarakják őket?

2021. jan. 6. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha az ellenzék kormányra kerül, szerintem visszahozza.
2021. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát akkor remélem ők kerülnek. Legnagyobb baromságnak tartom ezt.. egy embernek miért kell eldöntenie 14 évesen mit akar csinálni egész életében?
2021. jan. 6. 15:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így előreláthatólag nem tudjuk. Ez mind az oktatási rendeletektől függ, amit egyébként 3-4 évente változtatnak. Egy darabig biztos, hogy nem lesz OKJ gyorstalpaló.

Nem éri meg a nagyokosok szerint.

Mivel kevés tapasztalatot/tudást szerzel pár hónap alatt, mint egy 3 éves szakmában. Egyébként több szakma megszűnt és sok helyen átváltoztatták a szakmaneveket és a tananyagmenetet is. (pl.: eladóból kereskedelmi értékesítők)

Én is szerettem volna gyorstalpalóra menni (Kereskedelmi ágon érettségire épülő szak), de már csak ötéves képzésben vehetnék rajta részt, de az nekem túl hosszú idő.

2021. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látják, hogy ez nagyon nem megy, akkor igen. De nagyon nehéz belátni, hogy tévedtek, ezt nem így kellett volna.
2021. jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ahogy van egy bukott ötlet,ezt biztos h vissza fogják szívni mert ez így teljesen életszerűtlen.Inkább az a kérdés h mikor és hogyan magyarázzák ki magukat azok az idióták akik kitalálták és bevezették...
2021. jan. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak magyarázkodni. Legfeljebb annyit mondanak, hogy nem volt népszerű az új modell, és nem erőltetik tovább. Mivel azt akarják, hogy megoldódjon a szakemberhiány. Kell hozzá néhány év.
2021. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk sikerult most talalnom normalis pincer tanfolyamot (fizetos es nem okj) de legalabb ad nemzetkozi papírt.
2021. jan. 8. 20:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért nézz utána,nehogy lehúzzanak.
2021. jan. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hat nagyjabol utana kerdeztem, de ez a megbizhatobbak koze tartozik szerencsére. Irtam is nekik nagyon normálisak voltam😊
2021. jan. 9. 12:38
 10/14 Anett80 válasza:

Ha nő vagy, nagyon gondold meg, mert addig tudsz csak pincérként dolgozni amíg gyereked nem lesz. Unokatesóm szakképzett és gyakorlattal rendelkező, több nyelven beszélő pincérnő, de a gyes után nem dolgozott többet a szakmában, mert mindenhol 12-14-16 órás munkaidő lett volna, a férje sem ment bele, hogy minden nap éjfélig ő legyen a gyerekkel,még a hétvégeken is.

Gyerek mellett képtelenség ezt a szakmát űzni.

Unokatesóm most 8tól 4ig dolgozik, most takarít,de kiszámítható, családbarát munkaidő mellett...

2021. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!